„Měli jsme radost, že nám Deník vybral právě Květu. Podle přihlašovací fotografie bylo jasné, že nás čeká dobrodružství. Tahle mladá žena měla tmavé vlasy dlouhé až pod pás," říká s úsměvem Jana Burdová, majitelka studia a lídr týmu, který Proměny realizuje. „Víte, každý, kdo se hlásí do Proměn, má odlišná očekávání, která je třeba odkrýt a podívat se jakoby pod povrch. Naším cílem je pomáhat ženám najít jejich osobní styl. Květa je právě na mateřské dovolené, její tříletý syn Kubík ji zaměstná po většinu dne. Na koníčky čas nemá, ale svěřila se nám, že ráda peče a miluje Míša řezy. Takže bylo jasné, že na sebe jí ho mnoho nezbývá a budeme navrhovat jednoduchou úpravu vlasů a přirozený make--up," dodává Jana.

Po poradě celého týmu si první den převzala Květu kosmetička Míša.

„Má klientka na proměnu byla přírodní typ. Zvolila jsem francouzskou kosmetiku Phytomer, která využívá veškerou sílu moře. Květa má mladou a krásnou pleť, ale jako většina žen v tomto ročním období spíše sušší a dehydrovanou. Ošetření Seawater Pearls má úžasné rozjasňující účinky, díky mořské řase Laminaria Digitata. Masáž pak provádím bolusy plněnými mořskou řasou Gigartinou, která zásobuje buňky obrovskou dávkou hydratace. Jemné vrásky zmizely a Květy pleť po ošetření září zdravím," popisuje kosmetička Míša. Květu ještě naučila, jak o sebe pečovat i nadále, aby si svěžest své pleti udržela co nejdéle.

Zkrácení vlasů…

Druhý den se Květy ujala kadeřnice Lucie. Ta zastává v týmu pozici Senior kadeřník a má mnoho zkušeností právě s dlouhými vlasy. „Paní Květa nosila již dlouhou dobu dlouhé vlasy do pasu, tmavou barvu a tupou ofinu. Celek působil velmi tvrdě. Rozhodly jsme se délku výrazně zkrátit a vrátit do vlasů pohyb superlehkým sestříháním. Ofinu jsem střihla velmi jemně do strany a zároveň zjemnila konturu kolem obličeje. Barvu jsem volila světlejší s tmavším stínem kolem odrostů. Díky tomu se nebude muset Květa barvit tak často. Tomuto stylu se říká stínování a je velice trendy. Odstín jsem vybrala co nejpřirozenější, s medovým nádechem. Vlasy jsem do konečků postupně zesvětlila až téměř do čisté blond. Světlejší barva neuvěřitelně rozjasnila Květinu tvář a dala vyniknout její ženskosti. Nakonec jsem vlasy ošetřila hluboce regenerační čtyřfázovou péčí Redken Chemistry. Na focení jsem vlasy upravila do dvou stylů. První look byl hladký, vyžehlený a druhý jsme stylovala do ležérních sexy vln," popisuje kadeřnice Lucka s úsměvem.

Květa Cabrnochová z Děčína před proměnou.

„V novém účesu se cítím skvěle, přesto, že jsem se původně zkrácení vlasů bála. Teď jsem ráda, že mi Lucka dodala odvahu do toho jít," raduje se mladá maminka.

Pak na Květu čekalo odpoledne se stylistkou Lindou. Nejprve rozhovor a pak už jen oblékat, svlékat a zase oblékat pořád dokola. „To už nebyla taková relaxace, jako ve studiu, ale zvládly jsme to v pohodě. V butiku Steilmann jsme nakonec vybraly dva pohodlné, ale přitom lehce elegantní styly. Jeden pro běžný den se synem. Druhý Květa skvěle uplatní, až se bude po mateřské vracet do práce," plánuje Linda a dodává: „Květa to zvládla na jedničku, také měla s sebou svou nejlepší kamarádku Andreu na poradu."

„Tři dny příprav byly náročné, ale moc jsem se těšila na ten čtvrtý, poslední. Věděla jsem, že se budu fotografovat spolu se svým synem Kubou. A také jsem se moc těšila na make-up od Míši. Připadala jsem si jako ve filmu. Nejprve mi Lucie učesala vlasy a už přicházela „na plac" Míša s kufrem šminek, make-upů a barev. Zavřela jsem oči, a když jsem je po půl hodině otevřela, byla to prostě nádhera," říká Květa.

„Pro fotografování jsem volila výraznější, kouřové líčení. Zvýraznila jsem krásně tvarované oči, na kterých jsem se mohla opravdu vyřádit :) Tento typ make-upu Květě dodal ženskou krásu a rafinovanost. Rty jsem volila do meruňkových tónů. Květa se běžně moc nelíčí, byla to tak pro ni velká změna. Moc se líbila a hlavně se v něm cítila dobře," dodává Míša Šedivá.

Květa Cabrnochová z Děčína po proměně.Fotografování…

Než Květu upravila Lucie s Míšou, proměnila se část Studia Jana Burdová v opravdový fotografický ateliér. Stojany, pozadí, světla, fotoaparáty, to vše s přehledem chystala profesionální fotografka Martina Havlíková. Ještě ta správná hudba a šlo se na to. Květa byla před objektivem nejprve sama, ale netrvalo dlouho a přidal se syn Kuba a pak se převlékalo, líčilo a znovu na plac. Martina si s „modelkou" dokonale porozuměla, prvotní nervozita z Květy spadla po pár minutách a nahradilo ji to správné ženské sebevědomí. „Byla ohromně přirozená a užívala si každou minutu," říká fotografka Martina.

„Byl to super den. Je to sice již druhý ročník, ale je tu spousta věcí, které děláme jinak. Jsem pokaždé trochu nesvá, aby vše dopadlo nejlépe, jak je možné. Z profesionálního hlediska se povedlo posunout Proměnu o kus dál. Tým sbíral celý rok zkušenosti, dal je do hry a na výsledku je to znát. I nový člen týmu Proměn fotografka Martina Havlíková odvedla skvělou práci. Její ženský pohled a cítění je přesně to, co kreativní tvorba tohoto typu potřebuje. Věděla jsem také, že její obor je i rodinná fotografie a že v pohodě zvládne i práci s malými dětmi," říká autorka Proměn Jana Burdová.

„Děkuji svému týmu za maximální práci a odvážné modelce Květě za důvěru, s níž do Proměn šla. Věřím, že se čtenářům bude líbit stejně jako nám. Čeká nás dalších pět žen, už se na ně moc těšíme."

Modelka: Květa Cabrnochová, Děčín

Foto: Martina Havlíková, tel: 603 535 327, e-mail: martina.havlikova@klikni.cz

Vlasy: Lucie Vlčková /Studio Jana Burdová

Make-up: Míša Šedivá /Studio Jana Burdová

Styling: Linda Radostová/Steilmann

Produkce: Studio Jana Burdová/www.janaburdova.cz

Přihlaste se do Proměn, soutěžte s námi!

Do soutěže Proměny s Deníkem se může přihlásit každá žena, která by chtěla zažít něco extra a záleží jí nejen na tom, jak vypadá, ale také na dlouhodobé kráse v podobě zdravých vlasů a pleti.

Do soutěže se můžete zapojit jednoduchou formou. Stačí napsat na e-mailovou adresu promeny2@denik.cz. Uvést své celé jméno, bydliště, přiložit fotografii postavy a obličeje vlasů a připsat míry a konfekční velikost. Připojte, prosím, i telefonický kontakt.

Pak stačí vložit se do rukou profesionálů a nechat se hýčkat…

CO JE PRO KAŽDOU VYBRANOU ŽENU PŘIPRAVENO?

1. Vlasová péče od nejlepšího kadeřnického týmu v republice Art tým Jany Burdové

2. Ošetření pleti a těla v kadeřnickém a kosmetickém studiu Jana Burdová (www.janaburdova.cz)

3. Den se stylistkou Lindou Radostovou (www.lindaradostova.cz)

4. Luxusní dárek od butiku Steilmann

5. Balíček vlasové kosmetiky Redken

6. Set fotografií od profesionální fotografky Martiny Havlíkové

SOUTĚŽ PRO ČTENÁŘE JE TADY!

V průběhu Proměn můžete odpovídat na šest soutěžních otázek. První vám předkládáme dnes, další 5. prosince, kdy představíme druhou proměněnou dámu. Na vylosovaného čtenáře pokaždé čeká balíček vlasové kosmetiky Redken. Odpověď na první otázku zašlete do pátku 23. listopadu e-mailem na adresu promeny2@denik.cz a do předmětu vložte heslo SOUTĚŽ.

Otázka č. 1: VE KTERÉM MĚSTĚ SÍDLÍ STUDIO JANA BURDOVÁ?

Po zveřejnění všech šesti proměněných dam můžete hlasovat o nejpovedenější proměnu od 30. ledna 2013 na adrese promeny2@denik.cz, do předmětu vložte heslo HLASOVÁNÍ. Ze všech hlasujících vylosuje redakce Deníku jednoho vítěze, na kterého čeká wellness víkend v Lázních Teplice v Čechách.