„Helena nepatří k ženám, které se o sebe nerady starají. Podle fotografií bylo vidět, že jde opravdu o šik dámu, pravděpodobně aktivní a spíše praktickou. Když jsme se pak poprvé viděli, vše se potvrdilo. Helena má spoustu koníčků, ráda čte, cestuje a čas tráví také péčí o svého manžela. Když má příležitost, zajde si do kina nebo do divadla. A má ještě jednu zálibu, sbírá panenky, doma jich má už kolem sedmdesáti. Na pohled bylo vidět, že Helenin účes i barva vlasů jí zbytečně přidávají roky a líčení bylo také až příliš praktické. Udělali jsme týmovou poradu (samozřejmě i s Helenou) a cítili jsme to všichni podobně. Mnoho menších změn ovšem s velkým výsledkem! Prostě vyměníme to, co dělá Helenu starší, za to, co jí sluší. Pak už jsem nechala pracovat svůj tým," vysvětluje lídr tvůrčího týmu Jana Burdová.

Kadeřnice Martina dostala Helenu do péče jako první. „Paní Helena měla krátce střižené vlasy a odrostlou barvu. Odstín byl teple zlatý a splýval s pletí. Vlasy byly suché a bez lesku.

Jako první jsem se zaměřila na střih. Pro Helenu jsem vybrala šmrncovní a naprosto současný účes z kolekce londýnské akademie Vidal Sassoon. Krásně tvaruje hlavu a především rysy tváře. Paní Heleně velmi sluší.

Zlatou barvu jsem úplně odstranila, dělala Helenu nevýraznou, až unavenou. Tento proces se nazývá stahování pigmentu a provádím ho vždy co nejjemněji, abych vlasům nevzala lesk. Věděla jsem, že ke své světlé barvě očí a pleti potřebuji dosáhnout až perleťově bílého blond odstínu. Pro plastičnost jsem barvu ještě přirozeně vystínovala barvou Redken Chromatics.

Na dokončení jsem použila stylingový pudr, který dodal vlasům texturu a výrazný objem. Super je, že Helena nemusí použít ani fén, je to prostě styl umýt a jít. Jsem opravdu moc ráda, že jsem mohla proměnit právě paní Helenu," říká kadeřnice Martina.

Helena se podle svých slov hned po úpravě vlasů cítila báječně a jejímu okolí se změna také moc líbila. „Užila jsem si dopoledne úžasné ošetření obličeje a odpoledne přišly na řadu vlasy. Končili jsme pozdě večer a můj manžel mi s úsměvem řekl: Vypadáš báječně, ale co jste tam proboha celý den dělali?" směje se třetí modelka letošních Proměn .

Specialistka na péči o zdravou pleť Míša Šedivá prozradila, jaká kouzla použila při své části proměny. „Obličej nejrychleji omladí nové ošetření Pioneer od Phytomer. Helena má pěknou a čistou pleť. Poté, co jsem ručně uvolnila hlubší i mimické vrásky obličeje, dostala velmi „fresh" efekt. Líčením jsem zvýraznila jen oči, rty zůstaly přirozené, s trochou matného lesku. Je to trik vizážistů. Pouze lehký make-up vám nepřidá roky navíc."

Stylistka Linda Radostová vzala tentokrát Helenu oblékat do prodejny Steilmann v pražské Kotvě. Obě dámy si totiž chtěly užít většího výběru a různějších stylů oblečení a doplňků. Přestože má Helena ráda i sportovně-ležérní styl, protentokrát vybrala Linda výraznější eleganci.

Fotografování jsme věnovali první adventní neděli. Ve Studiu Jana Burdová je totiž zavírací den a je možné ho dokonale proměnit v opravdový ateliér. Helena s sebou přivezla stylový a moc dobrý dort „Proměny", otevřeli jsme lahev sektu na přípitek a šlo se na to. To už se ve dveřích objevila profesionální fotografka Martina Havlíková se všemi těmi světly a objektivy a stojany. A zatímco kadeřníci připravovali „modelku Helenu" na její velký den, fotografka stavěla plac pro krásné snímky.

„Helena byla výborná, uměla se uvolnit a užít si s námi každou chvilku, pracovalo se mi s ní příjemně," usmívá se spokojeně fotografka Martina. Svůj den si užila i se svými vnuky. Ani jsme si nevšimli a byl večer. Venku celý den hustě sněžilo a nikomu se nechtělo domů. Už se všichni těšíme na setkání s Helenou v únoru na závěrečném večírku spolu se všemi tvůrci a partnery projektu.

Modelka: Helena Stesková, Teplice

Foto: Martina Havlíková, tel: 603 535 327, e-mail: martina.havlikova@klikni.cz

Vlasy: Martina Zralá /Studio Jana Burdová

Make-up: Míša Šedivá /Studio Jana Burdová

Styling: Linda Radostová/ Steilmann

Produkce: Studio Jana Burdová/ www.janaburdova.cz

Do soutěže Proměny s Deníkem se může přihlásit každá žena, která by chtěla zažít něco extra a záleží jí nejen na tom, jak vypadá, ale také na dlouhodobé kráse v podobě zdravých vlasů a pleti. Do soutěže se můžete přihlásit jednoduchou formou. Stačí napsat na e-mailovou adresu promeny2@denik.cz. Uvést své celé jméno, bydliště, přiložit fotografii postavy a obličeje vlasů a připsat míry a konfekční velikost. Připojte, prosím, i telefonický kontakt.

CO JE PRO KAŽDOU VYBRANOU ŽENU PŘIPRAVENO?

1. Vlasová péče od nejlepšího kadeřnického týmu v republice Art tým Jany Burdové

2. Ošetření pleti a těla v kadeřnickém a kosmetickém studiu Jana Burdová www.janaburdova.cz

3. Den se stylistkou Lindou Radostovou www.lindaradostova.cz

4. Luxusní dárek od butiku Steilmann

5. Balíček vlasové kosmetiky Redken

6. Set fotografií od profesionální fotografky Martiny Havlíkové

Po zveřejnění všech šesti proměněných dam můžete hlasovat o nejpovedenější proměnu od 30. ledna 2013 na adrese promeny2@denik.cz, do předmětu vložte heslo HLASOVÁNÍ. Ze všech hlasujících vylosuje redakce Deníku jednoho vítěze, na kterého čeká wellness víkend v Lázních Teplice v Čechách.

Současně s každou reportáží zveřejňujeme vylosovaného výherce, který správně odpověděl na otázku ve čtenářské soutěži. Jméno zatím posledního se v Deníku objeví ve středu 2. ledna 2013, kdy vám představíme čtvrtou proměněnou ženu!