Atrakcemi jsou například lezecký hrad, dětské kuželkové dráhy, stolní fotbal, fotbalové hřiště, brána do kosmické lodi, sedm příjemně upravených místností na oslavy a jeviště.

Občerstvení a pokrmy jsou k dostání v kavárně Panorama. Rodiče se mezitím mohou usadit v salonku s přístupem k internetu, k dispozici mají bohatou nabídku nápojů a nechybí tu ani sportovní přenosy. Otevřeno je denně a za každého počasí od 10.00 do 19.00 hodin. Místnosti na oslavy narozenin lze rezervovat.

Výběr her je bohatý

Na výběr jsou místnosti Fotbalové hřiště, Strašidelný zámek, Koňský ranč, Pirátská zátoka, Princeznina komnata a Cirkusový stan. K tomu je pak v nabídce příslušný narozeninový dort. Hry jsou zaměřeny na všechny věkové skupiny.

„Kromě lezeckého hradu tu máme také prostor pro malé děti a pro starší děti konzoly Wii a X-Box. A pochopitelně si u nás mohou hrát také handicapované děti," říká provozovatel Mario Otto.

Řada akcí pro děti

Kalendář akcí je nabitý. U příležitosti otevření proběhl Festival cukrových kornoutů. Kromě toho se v brzké době budou konat dětské módní přehlídky, malování na obličej, dětský balet, ukázky karate, kreativní dílny, společné zpívání a Halloween party. Od 1. prosince bude každý den na návštěvě Santa Claus. „Hvězdným hostem" mnoha akcí je maskot Porti, zelený mimozemšťan.

Vstup stojí pro děti od 4 let 6,90 eur (1 3 roky: 4,90 eur, do 1 roku včetně je vstup volný) a pro dospělé (od 18 let) 3,90 eur. Hosté s handicapem zaplatí buď 2 eura nebo mají vstup volný (podle postižení). Pro školní třídy a skupiny z mateřských škol platí speciální ceny (je nutné se ohlásit). V Den babiček a dědečků (každé pondělí) mají prarodiče vstup zdarma. Každou středu je „Happy hour den", kdy si děti hrají za poloviční cenu. Kromě toho je každý den šťastná hodinka od 18.00 hodin.

Doprava a parkování

Návštěvu hřiště Playport v Drážďanech lze spojit s poutavou prohlídkou letiště (rezervace: tel. +49 351/881-3300, o víkendu -3360) nebo s návštěvou největšího drážďanského cestovního trhu v terminálu. Zdejší cestovní kanceláře mají otevřeno denně, tedy i v neděli a o svátcích, od 10.00 do 18.00 hodin.

Playport Dresden je velmi dobře dostupný autem, dráhou a autobusem. Řidiči použijí vyznačené parkoviště P4A pod správou letiště. Poplatek činí paušálně 3 eura. Ze stanice rychlodráhy „Dresden Flughafen" v terminálu (linka S2) a z autobusové zastávky „Flughafen West" (linky 77 a 80) je to k Playportu pouze několik minut pěšky.

Užitečné informace

Playport Dresden
Flughafenstraße
01109 Dresden
Tel.: +49 351/881-5540 nebo 0351/2 13 09 11
e-mail: info@playport-dresden.de

Více na: www.playport-dresden.de

Aktuální letní letový řád drážďanského letiště obsahuje zhruba 35 destinací ve 12 zemích.
Letový řád na internetu: www.letiste-drazdany.cz