VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ON-LINE: Setkání s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem. Vše o dopravě v kraji

Ústí nad Labem - Dokončení dálnice D8, stavba jezu na Labi, železniční doprava, turistické spoje a další záležitosti spojené s dopravou, to jsou hlavní témata akce projektu Deníku s vámi s názvem Setkání s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem, která se koná v Konferenčním sále hejtmanství Ústeckého kraje v pondělí 23. ledna od 12.00 hodin. 

23.1.2017
SDÍLEJ:

Generální ředitel vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA a.s. Michal Klíma na Setkání s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem. Foto: Deník/Karel Pech

Významní zástupci měst a obcí a také z podnikatelské sféry našeho regionu přijali pozvání Michala Klímy, předsedy představenstva a generálního ředitele vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA a.s. a šéfredaktora Deníku pro region severní Čechy Vladimíra Mayera na setkání s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem.

Deník s vámiKomě hejtmana Oldřicha Bubeníčka se v diskuzním panelu představí i další pozvaní hosté – Jaroslav Komínek (náměstek hejtmana pro dopravu), Jaroslav Foldyna (poslanec a náměstek hejtmana) a Jaroslav Kubera (senátor a primátor Teplic).

Na akci přijalo pozvání přes šedesát hostů. Hlavními regionálními partnery setkání jsou: Ústecký kraj, skupina ČEZ, České dráhy, Palivový kombinát a Obec Tisá.

ON-LINE (Pro aktualizaci použijte klávesu F5):

13.25 Vladimír Mayer končí oficiální část Setkání s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem a zve hosty na neformální občerstvení s možností další neoficiální diskuze. Náš on-line tím končí. Děkujeme vám za pozornost.

13.22 Slovo dostal také starosta Velemína Petr Křivánek. "Otevření dálnice D8 vnímáme v obci jako jednoznačné plus. Samozřejmě má to i druhou stranu mince. Motorest ve Velemíně opravdu skomírá, přitom je to významný zaměstanavatel v obci. Věříme, že majitel najde způsob, jak si klientelu ty 2 kilometry z dálnice znovu přitáhnout."

13.19 Radní Jaroslav Foldyna připomenul tristní stav tzv. Kozí dráhy Děčín - Oldřichov u Duchcova. "Chyba se stala na začátku milénia, kdy se přestala objednávat doprava na této trati. Nyní je trať v podstatě rozkradená. Neustále řešíme rozhodnutí, jestli se Kozí dráha opraví nebo ne."  Radní také pochválil spolupráci se saskou stranou, tkerá vede k rozvoji turismu v Ústeckém kraji.

13.15 Radní Komínek připomenul loňské zavedení turistických vlaků na zrušených tratích. "Letos rozšiřujeme lodní turistické linky. Vloni jezdila jen z Ústí do Litoměřic, letos přibude i loď z Ústí do Hřenska."

13.10 Další příspěvek hejtmana Oldřicha Bubeníčka se týká obnovy tratě Lovosice - Radejčín, kterou poničil sesuv půdy. Připomenul, že ministerstvo dopravy nemělo vůbec zájem trať opravit. "Názor vedení kraje byl celou dobu stejný. Jedná se o důležitou trať, kterou je třeba opravit. Jsem rád, že se nám podařilo s ministrem Ťokem najít společnou řeč." Momentálně se zvažují dvě možné varianty opravy. Buď zbudování náspu a nebo pilířů. "Hovořilo se i o termínu zprovoznění, celou dobu přemýšlím, jaký termín to byl, ale opravdu si nemohu vzpomenout," usmál se hejtman. 

13.05 Hovoří ředitel Palivového kobinátu Ústí nad Labem Petr Lenc. "Další zaplavování důlních území je momentálně více než aktuální. Zpracováváme návrh koncepčních řešení. Předpokládám, že materiál zpracujeme během prvního pololetí a následně konzultován s hejtmanem i starosty dotčených obcí." 

13.04 Na předchozí příspěvek reagoval radní Komínek s tím, že kraj se snaží o rozumnou domluvu v případě uzavírek dálnice. 

13.02 Slovo dostal starosta Tisé Jiří Jandásek. Připomněl, že při uzavření tunelů na dálnici D8, směřuje veškerá doprava přes Tisou. Apeloval na vedení kraje, aby zatlačilo na rychlé vybudování objízdných tras a projevil přání, aby nedocházelo k současnému uzavření všech tunelů na D8.  

12.58 Hovoří Daniel Novák z Nadace ČEZ, který představuje projekty jeho organizace. Zejména pak tzv. oranžové přechody pro chodce. "Máme spuštěný nový cyklus žádostí na oranžové přechody. Žádat mohou obce do konce února a to do výše 120 tisíc korun na osvětlení přechodu."

12.55 Slovo dostal Ludvík Urban, místopředseda představenstva Českých drah, který zdůraznil probíhající modernizaci vozového parku. Dále hovořil o setkání k plánované vysokorychlostní železnici z Prahy do Berlina, která proběhla na Větruši. "Když půjde vše dobře, tak realizace začne za dvacet let. To je moc dlouho. Byl by to velký přínos nejen pro Ústecký kraj, ale pro celou republiku." 

12.45 Jaroslav Foldyna se dále rozhovořil o problematice jezu na Labi. "Myslím si, že Egypťani dokázali rychleji postavit pyramidy, než my dokážeme postavit jednu stavbu, jez na Labi," pronesl s trpkostí. 

12.40 Jaroslav Foldyna se věnoval stavbě dálnice D7 s tím, že jakékoliv termíny je předčasné zveřejnit. 

12.33 Slovo se vrátilo hejtmanu Oldřichu Bubeníčkovi, který na úvod diskuze k téma doprava, vyzdvihl přínos dokončení dálnice D8. "Jenom musíme naučit i řidiče kamionů, aby u Lovosic přestali odbočovat na silnici kolem Labe do Ústí. Možná nemají aktualizovanou navigaci," posteskl si hejtman.  

12.26 "Už to nikdy neudělám, že se napíšu na poslední místo kandidátky," navázal senátor Jaroslav Kubera na připomínku, že se dostal do krajského zastupitelstva z posledního místa kandidátky ODS. Hned ve druhé větě připomněl, že nic nemění na svém názoru, že zavedení instituce krajů, byl omyl. "Za tristní považuji počet komisí na krajském úřadě, to je zjevné plýtvání penězi," dodal Kubera s tím, že nechce jako opozice kritizovat každý krok vedení kraje. 

12.21 Svůj úvodní projev přednesl náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek. "Kromě Českých drah nám na trati Most - Plzeň jezdí soukromý dopravce," doplnil informaci od hejtmana. Velmi pochválil spolupráci s organizací BESIP.  

12.17 Slova se ujal náměstek hejtmana Jaroslav Foldyna. Porovnal Ústecký kraj s Moravskoslezským. "Máme složitější situaci v tom, že existuje rozdělení na pánevní a nepánevní oblasti s odlišnými potřebami." 

12.16 "Náš kraj má bohužel největší procento výskytu onkologických onemocnění. Proto považuji za nejdůležitější v této oblasti je, že se podařilo zrekonstruovat a tak v podstatě zachránit Onkologické centrum V Podhájí v Ústí nad Labem. Nemalé investice šly i do druhého onkologického centra v Chomutově," uzavřel hejtman svůj úvodní příspěvek.      

12.15 Další část příspěvku hejtmana se týká zdravotnictví. Zmínil připravované investice v zařízeních Krajské zdravotní, a. s. Ta spravuje pět nemocnic a je největším zaměstanavatelem v Ústeckém kraji. "Na rozdíl od jiných krajů, Ústecký nedoplácí na provoz nemocnic. Finance od kraje směrem do zdravotnictví jdou výhradně do investičních akcí."

12.13 Hejtman dále zmínil stav komunikací a slíbil, že se v tomto volebním období zaměří více na opravu mostů, včetně Benešova mostu v Ústí nad Labem či mostu ve Štětí. 

12.12 "Po kraji jezdí flotila zelených moderních autobusů a až na dva posilové spoje také flotila nových železničních souprav," uvedl hejtman k veřejné dopravě.

12.11 "Všichni, jak tady sedíme, máme zájem na tom, aby kraj prosperoval," zahájil svoji úvodní řeč hejtman Oldřich Bubeníček.

12.10 Vladimír Mayer představil účastníky panelové diskuze a připomenul volební výsledky podzimních krajských voleb.

12.05 "Náš Deník jsou noviny, které jsou nezávislé, neslouží žádné politické straně," uvedl Michal Klíma. Kromě médií představil také projekt Setkání s hejtmanem, který postupně probíhá ve všech krajích.

12.00 Šéfredaktor pro Severní Čechy Vladimír Mayer krátce uvítal přítomné a předal slovo Michalu Klímovi, generálnímu řediteli vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA a.s. 

11.55 Všichni účastníci panelové diskuze jsou již v sále.

11.50 Přední řady Konferenčního sálu jsou zcela zaplněné pozvanými hosty. 

11.37 Do sálu dorazil primátor Teplic a senátor Jaroslav Kubera. Jako první z pozvaných pro panelovou diskuzi. 

11.35 Program začne přesně ve 12.00.

11.30 Do Konferečního sálu hejtmanství Ústeckého kraje začínají přicházet první hosté. Jako vůbec první dorazil starosta obce Dolní Zálezly Miroslav Suchý.

PARTNEŘI PROJEKTU:

České dráhy - národní dopravce.

Akci podpořil Ústecký kraj

Skupina ČEZ

Palivový kombinát

Obecní úřad Tisá

Autor: Roman Nešetřil

Místo události:
23.1.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 19 000 Kč Číšníci a servírky Číšník/servírka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dělené směny, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu volat na tel.č.: 777 944 816 v době od 8,00 - 18,00 hod. a domluvit pohovor , , Místo výkonu práce - Pivnice Tykev, Mostecká č.p. 4885, 430 01 Chomutov 1, , Požadujeme - vyučení výhodou, při nižším vzdělání praxe. Pracoviště: Jiří rada - pivnice tykev, Mostecká, č.p. 4885, 430 01 Chomutov 1. Informace: Jiří Rada, +420 777 944 816. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 13 000 Kč Dělníci v oblasti výstavby budov Pomocní stavební dělníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Dostavte se k osobnímu jednání vždy v PO v době od 12:00 do 15:00hod. na adresu: Pod Lesem 5754, 430 03 Chomutov, nebo volat na tel. č. 739 052 003 a domluvit pohovor., , Místo výkonu práce - okres Chomutov + možnost služebních cest po celé ČR, ubytování a doprava zajištěna. Pracoviště: Vladimír dušánek, Pod Lesem, č.p. 5754, 430 03 Chomutov 3. Informace: Nikola Dušánková, +420 739 052 003. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 16 000 Kč Prodavači v prodejnách Prodavač/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: jpolacek@ulabuznika.cz, nebo volat na tel.č.: 607 531 315 a domluvit pohovor, , Místo výkonu práce - TALOCONER s.r.o.- pasáž OD Kaufland, Na Průtahu 1960, 43201 Kadaň 1 - Uzenářství u Labužníka, , Prodej uzenin a lahůdek, pultový prodej.. Pracoviště: Taloconer s.r.o. - pracoviště kadaň, Na Průtahu, č.p. 1960, 432 01 Kadaň 1. Informace: Josef Poláček, +420 607 531 315. Doprava a logistika - Doprava a logistika Obsluha zemních a příbuzných 25 200 Kč Obsluha zemních a příbuzných strojů Strojník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25200 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Doporučenku ÚP uplatnit u zaměstnavatele po předchozí telefonické domluvě na č. 474 345 482 v době Po - Pa od 7,00 - 15,00 hod. (životopis s sebou), , Ostatní zájemci volat a domluvit pohovor na tel.č. 474 345 482 ve výše uvedené době nebo zaslat strukturovaný životopis na e-mail: slamova@petromstavby.cz, , Místo výkonu práce - Kadaň (rozvoz na pracoviště v Ústeckém a Středočeském kraji), , Požadujeme - řidičský a profesní průkaz, strojní průkaz výhodou - zaškolíme. Pracoviště: Petrom stavby, a.s. - pracoviště tušimice, 432 01 Kadaň 1. Informace: Jana Slámová, +420 474 345 482.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbalová rozlučka Tomáše Rosického

Hráči McDonald´s Cupu se zúčastnili rozlučky Tomáše Rosického. Co jim vzkázal?

Technické služby pořídily dva nové stroje, které pomohou udržovat čistotu ve městě.

Čistotu v Chomutově pomohou udržet nové stroje

Silnici na Prahu uzavřela smrtelná nehoda

Policisté odklánějí u Hořešovic a Panenského Týnce dopravu na okolní komunikace.

Pozor na požáry. Kvůli suchu hrozí na severozápadě Čech a jihu Moravy

Severní Čechy - Na severozápadě Čech a jihu Moravy platí kvůli suchu nebezpečí požárů a následných škod. Jde o Ústecký kraj, Českolipsko a čtyři okresy Jihomoravského kraje.

O blaho v Kovářské se bude starat pět stran

Kovářská - Hlasy voličů určily, že příští čtyři roky povede zhruba tisícihlavý městys pětice stran a hnutí. Dosud jich bylo osm.

Oprava kostelní střechy ve Strupčicích si vyžádá miliony

Strupčice - Vedení Strupčic se rozhodlo opravit střechy a věže kostela sv. Václava.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT