VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ON-LINE: Setkání s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem. Vše o dopravě v kraji

Ústí nad Labem - Dokončení dálnice D8, stavba jezu na Labi, železniční doprava, turistické spoje a další záležitosti spojené s dopravou, to jsou hlavní témata akce projektu Deníku s vámi s názvem Setkání s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem, která se koná v Konferenčním sále hejtmanství Ústeckého kraje v pondělí 23. ledna od 12.00 hodin. 

23.1.2017
SDÍLEJ:

Generální ředitel vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA a.s. Michal Klíma na Setkání s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem. Foto: Deník/Karel Pech

Významní zástupci měst a obcí a také z podnikatelské sféry našeho regionu přijali pozvání Michala Klímy, předsedy představenstva a generálního ředitele vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA a.s. a šéfredaktora Deníku pro region severní Čechy Vladimíra Mayera na setkání s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem.

Deník s vámiKomě hejtmana Oldřicha Bubeníčka se v diskuzním panelu představí i další pozvaní hosté – Jaroslav Komínek (náměstek hejtmana pro dopravu), Jaroslav Foldyna (poslanec a náměstek hejtmana) a Jaroslav Kubera (senátor a primátor Teplic).

Na akci přijalo pozvání přes šedesát hostů. Hlavními regionálními partnery setkání jsou: Ústecký kraj, skupina ČEZ, České dráhy, Palivový kombinát a Obec Tisá.

ON-LINE (Pro aktualizaci použijte klávesu F5):

13.25 Vladimír Mayer končí oficiální část Setkání s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem a zve hosty na neformální občerstvení s možností další neoficiální diskuze. Náš on-line tím končí. Děkujeme vám za pozornost.

13.22 Slovo dostal také starosta Velemína Petr Křivánek. "Otevření dálnice D8 vnímáme v obci jako jednoznačné plus. Samozřejmě má to i druhou stranu mince. Motorest ve Velemíně opravdu skomírá, přitom je to významný zaměstanavatel v obci. Věříme, že majitel najde způsob, jak si klientelu ty 2 kilometry z dálnice znovu přitáhnout."

13.19 Radní Jaroslav Foldyna připomenul tristní stav tzv. Kozí dráhy Děčín - Oldřichov u Duchcova. "Chyba se stala na začátku milénia, kdy se přestala objednávat doprava na této trati. Nyní je trať v podstatě rozkradená. Neustále řešíme rozhodnutí, jestli se Kozí dráha opraví nebo ne."  Radní také pochválil spolupráci se saskou stranou, tkerá vede k rozvoji turismu v Ústeckém kraji.

13.15 Radní Komínek připomenul loňské zavedení turistických vlaků na zrušených tratích. "Letos rozšiřujeme lodní turistické linky. Vloni jezdila jen z Ústí do Litoměřic, letos přibude i loď z Ústí do Hřenska."

13.10 Další příspěvek hejtmana Oldřicha Bubeníčka se týká obnovy tratě Lovosice - Radejčín, kterou poničil sesuv půdy. Připomenul, že ministerstvo dopravy nemělo vůbec zájem trať opravit. "Názor vedení kraje byl celou dobu stejný. Jedná se o důležitou trať, kterou je třeba opravit. Jsem rád, že se nám podařilo s ministrem Ťokem najít společnou řeč." Momentálně se zvažují dvě možné varianty opravy. Buď zbudování náspu a nebo pilířů. "Hovořilo se i o termínu zprovoznění, celou dobu přemýšlím, jaký termín to byl, ale opravdu si nemohu vzpomenout," usmál se hejtman. 

13.05 Hovoří ředitel Palivového kobinátu Ústí nad Labem Petr Lenc. "Další zaplavování důlních území je momentálně více než aktuální. Zpracováváme návrh koncepčních řešení. Předpokládám, že materiál zpracujeme během prvního pololetí a následně konzultován s hejtmanem i starosty dotčených obcí." 

13.04 Na předchozí příspěvek reagoval radní Komínek s tím, že kraj se snaží o rozumnou domluvu v případě uzavírek dálnice. 

13.02 Slovo dostal starosta Tisé Jiří Jandásek. Připomněl, že při uzavření tunelů na dálnici D8, směřuje veškerá doprava přes Tisou. Apeloval na vedení kraje, aby zatlačilo na rychlé vybudování objízdných tras a projevil přání, aby nedocházelo k současnému uzavření všech tunelů na D8.  

12.58 Hovoří Daniel Novák z Nadace ČEZ, který představuje projekty jeho organizace. Zejména pak tzv. oranžové přechody pro chodce. "Máme spuštěný nový cyklus žádostí na oranžové přechody. Žádat mohou obce do konce února a to do výše 120 tisíc korun na osvětlení přechodu."

12.55 Slovo dostal Ludvík Urban, místopředseda představenstva Českých drah, který zdůraznil probíhající modernizaci vozového parku. Dále hovořil o setkání k plánované vysokorychlostní železnici z Prahy do Berlina, která proběhla na Větruši. "Když půjde vše dobře, tak realizace začne za dvacet let. To je moc dlouho. Byl by to velký přínos nejen pro Ústecký kraj, ale pro celou republiku." 

12.45 Jaroslav Foldyna se dále rozhovořil o problematice jezu na Labi. "Myslím si, že Egypťani dokázali rychleji postavit pyramidy, než my dokážeme postavit jednu stavbu, jez na Labi," pronesl s trpkostí. 

12.40 Jaroslav Foldyna se věnoval stavbě dálnice D7 s tím, že jakékoliv termíny je předčasné zveřejnit. 

12.33 Slovo se vrátilo hejtmanu Oldřichu Bubeníčkovi, který na úvod diskuze k téma doprava, vyzdvihl přínos dokončení dálnice D8. "Jenom musíme naučit i řidiče kamionů, aby u Lovosic přestali odbočovat na silnici kolem Labe do Ústí. Možná nemají aktualizovanou navigaci," posteskl si hejtman.  

12.26 "Už to nikdy neudělám, že se napíšu na poslední místo kandidátky," navázal senátor Jaroslav Kubera na připomínku, že se dostal do krajského zastupitelstva z posledního místa kandidátky ODS. Hned ve druhé větě připomněl, že nic nemění na svém názoru, že zavedení instituce krajů, byl omyl. "Za tristní považuji počet komisí na krajském úřadě, to je zjevné plýtvání penězi," dodal Kubera s tím, že nechce jako opozice kritizovat každý krok vedení kraje. 

12.21 Svůj úvodní projev přednesl náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek. "Kromě Českých drah nám na trati Most - Plzeň jezdí soukromý dopravce," doplnil informaci od hejtmana. Velmi pochválil spolupráci s organizací BESIP.  

12.17 Slova se ujal náměstek hejtmana Jaroslav Foldyna. Porovnal Ústecký kraj s Moravskoslezským. "Máme složitější situaci v tom, že existuje rozdělení na pánevní a nepánevní oblasti s odlišnými potřebami." 

12.16 "Náš kraj má bohužel největší procento výskytu onkologických onemocnění. Proto považuji za nejdůležitější v této oblasti je, že se podařilo zrekonstruovat a tak v podstatě zachránit Onkologické centrum V Podhájí v Ústí nad Labem. Nemalé investice šly i do druhého onkologického centra v Chomutově," uzavřel hejtman svůj úvodní příspěvek.      

12.15 Další část příspěvku hejtmana se týká zdravotnictví. Zmínil připravované investice v zařízeních Krajské zdravotní, a. s. Ta spravuje pět nemocnic a je největším zaměstanavatelem v Ústeckém kraji. "Na rozdíl od jiných krajů, Ústecký nedoplácí na provoz nemocnic. Finance od kraje směrem do zdravotnictví jdou výhradně do investičních akcí."

12.13 Hejtman dále zmínil stav komunikací a slíbil, že se v tomto volebním období zaměří více na opravu mostů, včetně Benešova mostu v Ústí nad Labem či mostu ve Štětí. 

12.12 "Po kraji jezdí flotila zelených moderních autobusů a až na dva posilové spoje také flotila nových železničních souprav," uvedl hejtman k veřejné dopravě.

12.11 "Všichni, jak tady sedíme, máme zájem na tom, aby kraj prosperoval," zahájil svoji úvodní řeč hejtman Oldřich Bubeníček.

12.10 Vladimír Mayer představil účastníky panelové diskuze a připomenul volební výsledky podzimních krajských voleb.

12.05 "Náš Deník jsou noviny, které jsou nezávislé, neslouží žádné politické straně," uvedl Michal Klíma. Kromě médií představil také projekt Setkání s hejtmanem, který postupně probíhá ve všech krajích.

12.00 Šéfredaktor pro Severní Čechy Vladimír Mayer krátce uvítal přítomné a předal slovo Michalu Klímovi, generálnímu řediteli vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA a.s. 

11.55 Všichni účastníci panelové diskuze jsou již v sále.

11.50 Přední řady Konferenčního sálu jsou zcela zaplněné pozvanými hosty. 

11.37 Do sálu dorazil primátor Teplic a senátor Jaroslav Kubera. Jako první z pozvaných pro panelovou diskuzi. 

11.35 Program začne přesně ve 12.00.

11.30 Do Konferečního sálu hejtmanství Ústeckého kraje začínají přicházet první hosté. Jako vůbec první dorazil starosta obce Dolní Zálezly Miroslav Suchý.

PARTNEŘI PROJEKTU:

České dráhy - národní dopravce.

Akci podpořil Ústecký kraj

Skupina ČEZ

Palivový kombinát

Obecní úřad Tisá

Autor: Roman Nešetřil

Místo události:
23.1.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Ostatní - Obsluha zařízení ve vodárenství a vodohospodářství 16 000 Kč

Obsluha zařízení ve vodárenství a vodohospodářství (včetně čistíren vody) Obsluha zařízení. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Doporučenku ÚP uplatnit u zaměstnavatele po předchozí telefonické domluvě na č. 471 121 126 v době Po - Pa od 8,00 - 10,00 hod. (životopis s sebou), , Ostatní zájemci volat a domluvit pohovor na tel.č. 471 121 126 v době Po - Pa od 8,00 - 10,00 hod. (životopis s sebou) , nebo zaslat strukturovaný životopis na e-mail: Ivana.Ctvrtnickova@thun.cz, , Místo výkonu práce - Pražská č.p. 435, 431 51 Klášterec nad Ohří 1, , Náplň práce - obsluha plynové kotelny a vodního hospodářství, , Požadujeme - 2 roky praxe s obsluhou plyn. kotelny, , Požadujeme - vyučení jakékoliv - v oboru výhodou, , Pracovní doba - 6,00 - 14,30 hod.. Pracoviště: Thun 1794 a.s. - závod klášterec, Pražská, č.p. 435, 431 51 Klášterec nad Ohří 1. Informace: Ivana Čtvrtníčková, +420 471 121 126.

Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 13 000 Kč

Strojírenští kovodělníci Strojírenští kovodělníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 13500 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Dostavte se k osobnímu jednání vždy v PÁTEK od 10:00 do 13:00 hod. (životopis s sebou), nebo v případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: jiranek@ceskoevropska.cz, nebo volat na tel. č. 603 570 894 v době PO-PA od 9,00 - 14,00 hod.a domluvit pohovor, , Místo výkonu práce - S T S Prunéřov, Prunéřov č.p. 376, 432 01 Kadaň 1, , Krátkodobé zaměstnání cizinců podle § 92 zákoníku práce, Vítána znalost RJ.. Pracoviště: Česko evropská agentura s.r.o. - pracoviště kadaň, 432 01 Kadaň 1. Informace: Martin Jiránek, +420 603 570 894.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 20 000 Kč

Prodavači ostatního zboží v prodejnách Asistent/ka prodeje a půjčování elektronářadí, železářství a malé stavební mechanizace. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Dostavit se osobně mezi 9:00 a 12:00 s doporučenkou na adresu provozovny: Reif - elektronářadí, s.r.o., Lipská 5333, 43003 Chomutov 3, nebo volat a domluvit pohovor, popř. zaslat strukturovaný životopis na email: zreif@seznam.cz, , Místo výkonu práce: Reif - elektronářadí, s.r.o., Lipská 5333, 43003 Chomutov 3, , Náplň práce: obsluha zákazníků prodejny v oddělení železářství, zahradní a stavební techniky, práce na PC, příjem oprav a reklamací, příjem zboží a další drobné práce spojené s chodem prodejny. Pracoviště: Reif - elektronářadí, s.r.o., Lipská, č.p. 5333, 430 03 Chomutov 3. Informace: Zdeněk Reif, +420 776 726 159.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 13 575 Kč

Účetní všeobecní Účetní. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13575 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: drujet@seznam.cz, nebo volat na tel.č.: 774 629 889 a domluvit pohovor, , Místo výkonu práce - Družstvo pro výstavbu a správu garáží Chomutov, Mostecká č.p. 39/3, 430 01 Chomutov 1 (2. poschodí), , Požadujeme - praxe v oboru, znalost účetnictví a daňové problematiky, svědomitost, pečlivost, samostatnost, zájem o danou problematiku, znalost programu 2HD výhodou , , Pracovní doba od 6,30 - 12,30 ( možnost úpravy), pondělí do 17,00 hod.. Pracoviště: Družstvo pro výstavbu a správu garáží chomutov, Mostecká, č.p. 39, 430 01 Chomutov 1. Informace: Josef Jetenský, +420 774 629 889.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Spořice lákají na víkendové farmářské trhy i tombolu

Zoo Ústí nad Labem - ilustrační foto. Slon indický
28

Chov vzácných zvířat v Ústí je v ohrožení. Další zoo v kraji investují

Města na severu Čech posvětila nový model fungování vodárenství

Teplice - Nový model fungování vodárenství posvětili starostové měst a obcí na severu Čech. Na čtvrteční valné hromadě v Teplicích odsouhlasili vlastnický model se servisním prvkem.

Dobrovolníci darují krev, prolítnou se bahnem, postaví věž z kamení

Chomutovsko - Chomutovsko čekají dva dny nabité zábavou i příležitostmi pomoct nemocným.

Těžký život rodin. Každá dvanáctá si nemůže dovolit jíst obden maso

Severní Čechy /INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ - Třetina českých domácností by nezvládla zaplatit neočekávaný výdaj deset tisíc korun. Nejhůře se životem protloukají samoživitelky a samostatně žijící důchodci. Ve srovnání s ostatními státy Evropy ale chudoba Čechy nedrtí.

Překvapivý obrat: Za majetek na jezeře Chomutov nově nabízí 26 milionů

Chomutov - Město tlačí začátek sezony, společnost CV Relax navíc rozehrála drsnou partii a nabídla jednotlivé nemovitosti na realitních serverech.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT