Novomanžele oddal starosta Krupky a náměstek ústeckého hejtmana Zdeněk Matouš, při obřadu hrál kvartet Teplické filharmonie. Svatbu navštívilo 70 hostů. V pondělí 27. července už novomanželé odjeli na svatební cestu na Moravu. Voleník bude pro novináře k dispozici i tam. Během svatby mu nevolali. „Všem kolegům z médií patří velký dík, že mi nechali v sobotu i neděli prostor,“ vzkázal Voleník.

U něj jde o druhou radostnou zprávu, s níž se jeho jméno v poslední době objevilo v médiích. V červnu získal cenu pro mluvčího roku. „Vítězství si velmi cením, ale zároveň si strašně moc vážím manželky, že do toho se mnou šla a vzala si mě,“ srovnal mluvčí záchranářů. Také jeho žena pracuje v oboru. Za svobodna Markéta Flochová se momentálně věnuje marketingu na dopravním odboru krajského úřadu. A jak jinak než při práci se také oba dva novomanželé před třemi roky poznali.

Na svatbě bylo veselo. „Překvapili nás naši kamarádi, zejména Terka a Zdenda, kteří si pro nás připravili novomanželský svatební taneček. Naše obličeje měli jako masku na sobě a zatancovali nám,“ bilancovala novomanželka s tím, že na dekoraci si „mákla“ její svědkyně Zuzka. „Měli jsme také úžasné zákusky od kamarádky,“ dodal Voleník s tím, že velkou pochvalu zaslouží i lidé z penzionu Růžový Hrádek. I za to, že k velké oslavě trvající až do ranních hodin byli velmi shovívaví. „Všem účinkujícím i našim rodinám a přátelům děkujeme. Díky nim byl ten den tak úžasný,“ shrnula novomanželka.