Problémy budou mít především ti, kteří budou chtít najet na dálnice v Německu, ty budou zablokované zemědělskou technikou. Naopak sjezdy z nich by měly být podle v neděli dostupných vyjádření německého zemědělského svazu průjezdné. Zároveň bude zajištěn také průjezd policie, hasičů nebo záchranek.  Protestující zemědělci připravili protesty i přímo do velkých měst, například do Drážďan nebo Torgavy. Je tak možné, že nebude v provozu ani městská hromadná doprava. Hraniční přechody do Česka by pak měly být volně průjezdné.

K protestu zemědělci se snaží připojit také extrémistická hnutí a strany jako je Freie Sachsen nebo Alternativa pro Německo. Od jejich účasti se zemědělský svaz distancuje a vyzývá účastníky protestů, aby si je nenechali od extrémistů vzít a demonstrace probíhaly v klidu.

Další rána pro dopravu po Německu a i mezi Českem a Německem by mohla přijít ve středu. Během víkendu totiž začaly prosakovat informace, že od středy plánují stávkovat také zaměstnanci Deutsche Bahn, kteří požadují vyšší platy a kratší pracovní dobu.