Do finále postoupilo deset žáků z jedné školy ZŠ s RVMPP Buzulucká v Teplicích, odkud pokoušelo štěstí a odhalovalo své schopnosti a vědomosti v prvním kole soutěže celkem 183 soutěžících. Teplická základní škola má tak největší šance uspět ve finále. Soutěž pořádá Soukromá střední škola výpočetní techniky Praha (SSŠVT) .

Do finálového kola se probojovalo 45 žáků základních škol z celého Česka.

Do prvního kola soutěže IT-SLOT se zaregistrovalo celkem 118 základních škol, které přihlásily 2 820 žáků, z nichž 2 417 odehrálo první kolo soutěže.

V Ústeckém kraji soutěžilo i 107 žáků ZŠ Kadaňská Chomutov, 51 školáků ze ZŠ v Duchcově, 14 Na Příkopech Chomutov, 10 ze ZŠ Kostomlaty pod Milešovkou a 3 ze ZŠ T. G. Masaryka Podbořany. Sever Čech reprezentovaly i dvě školy z Liberce, ZŠ Oblačná a DOCTRINA základní škola a mateřská škola, s.r.o. s 24 respektive se 30 žáky.

Cílem je prohloubit logické myšlení

„Soutěž si klade za cíl prohloubit atraktivní formou logické myšlení. První část soutěžních úloh je zaměřena na oblast základních vědomostí o informačních technologiích, tedy internetu, hardwaru, softwaru, operačních systémech, komunikaci prostřednictvím ICT a programování. Druhá část soutěžních úloh je pak věnována matematickému a logickému myšlení," řekl ředitel SSŠVT Martin Vodička s tím, že soutěž je postavena na systému logických otázek pro žáky 8. a 9. tříd základních škol, kteří budou reprezentovat nejen sebe, ale i svou školu.

Výsledky postupujících do finále v 1. kole.

Každému soutěžícímu bude zvlášť vygenerováno 25 otázek formou online testu. Soutěž je dvoukolová. První kolo (kvalifikační) probíhá online po registraci na webu www.it-slot.cz.

Nejlepších 45 se utká ve finále

Postupující soutěžící se utkají ve druhém kole, které je zároveň finálové. To se bude konat 17. prosince v budově Soukromé střední školy výpočetní techniky na pražském Proseku. Soutěží se o zajímavé ceny nejen pro účastníky, ale i pro jejich školu. Partnerem IT-SLOT jsou tradičně firmy Dell a Business communication.

Výhry v soutěži

Mezi hlavními cenami pro školy je například tablet Dell Venue Pro 11, projektor Dell M115HD či monitor Dell UltraSharp U2414M (24"). Všichni účastníci finálového kola, které proběhne 17. prosince, získají poukaz na slevu ze školného na Soukromé střední škole výpočetní techniky ve výši 1 000 Kč. Pro žáky jsou dále připraveny výhry jako tablety Lenovo Yoga 10 Full HD, Asus MemoPad HD 7, multimediální zařízení Approx MP3 Player 8GB a Flash Disky.

Více informací naleznete na www.it-slot.cz.