Ústecká ODS chce za prvního místopředsedu ministra průmyslu Martina Kubu a jako dalšího z řadových místopředsedů bývalého ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila. Po jednání to řekl předseda regionální organizace Jan Kubata.

Jednání ústecké ODS se protáhlo až skoro do 1.00 hodin, protože si zvolila zdlouhavý postup, kdy nejdřív volila členy do smírčího výboru a revizní komise a teprve pak nominovala místopředsedy a předsedu. A na prvních volbách se jednání nadlouho zaseklo. Nečas se ústeckého sněmu zúčastnil, ale s novináři nemluvil. Podle dostupných informací  před členy strany obhajoval politiku vlády a vysvětloval její interní spory, situace podle něj není jednoduchá. Zhruba ve 22.00 hodin sál opustil a na volbu nečekal.

Kubata je nakonec s volnou spokojený. "Jsem přesvědčen, že ve všech pozicích je to cesta ke stabilitě ODS a k její cestě dopředu. Tato tři jména budou asi doplněna dalšími místopředsedy, ale měl by to být zcela jistě funkční tým," řekl Kubata.

Kromě ústecké ODS se ve čtvrtek sešli občanští demokraté také v Praze, Středočeském, Plzeňském a Jihočeském kraji. Doporučení všech ostatních bylo také jasné - podporovat do čela ODS Nečase.

Výjimkou byl jen Středočeský kraj, kde k rozhodnutí pro Nečase chyběl jediný hlas.