Silničáři varují také před sníženou viditelností mezi 87. a 92. kilometrem dálnice D8 v úseku Řehlovice - Krásný Les. Levý jízdní pruh je tu zasněžený, pravý průjezdný se zvýšenou opatrností. Silničáři sice vozovku pravidelně pluhují, i tak je pruh kvůli silnému sněžení zavátý.
Nehoda, při které byl zraněn 45letý řidič dodávky, se stala krátce před polednem mezi obcemi Patorkyje a Svinčice na Mostecku. "Řidič z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo vozovku a narazil do stromu. Vrtulník záchranné služby ho transportoval do nemocnice v Ústí nad Labem," uvedla mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková. Dodala, že u řidiče vzhledem k jeho stavu nebylo možné provést dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu.
Kvůli ledovce je pro nákladní dopravu uzavřena silnice číslo 528 mezi Velkým Chvojnem a Ústím nad Labem, omezení by mělo podle policie trvat do úterního dopoledne.
Teploty se v Ústeckém kraji ve 12:00 pohybovaly mezi dvěma až čtyřmi stupni pod nulou, sněžení v tu dobu meteorologové hlásili z Litoměřicka, Chomutovska a Ústecka. Na severu Čech dnes má být zataženo až oblačno se sněžením, postupně sněhovými přeháňkami. K večeru budou ustávat, oblačnost se částečně protrhá. Teploty se budou pohybovat mezi jedním a pěti stupni pod nulou, na jihu a jihozápadě může být až plus jeden stupeň.