Pro něj je nyní podstatné, aby pachatel byl dopaden a potrestán. „Je to politováníhodný kriminální čin, který musí být policií vyšetřen,“ sdělil primátor. Podle něj se v posledních letech nikdy nic takového v Chánově nestalo a nic nenasvědčuje tomu, že je potřeba přijímat unáhleně nějaká tvrdá opatření.

Pokračuje oprava chánovských paneláků. Odborníci chystají na zakázku města rozšíření kamerového systému v Chánově. Nové kamery nasadí letos. Pomoci mají sídlišti i asistenti prevence kriminality a další projekty.

Poslanec za ČSSD Vlastimil Aubrecht, který včera v Mostě jednal v souvislosti se Šluknovskem o nutném zpřísnění zákonů a posílení počtu policistů v problémových lokalitách, se veřejných protestů v Mostě zatím neobává. Podle něj bude záležet, jaký trest pachatel dostane: pokud bude nízký, veřejnost by to mohlo rozladit. Pak vidí nebezpečí. „Takové situace nahrávají extrémistům,“ řekl.

Regionální zástupce vládní agentury pro sociální začleňování Bronislav Podlaha je v komentování incidentu opatrný, protože vyšetřování teprve začíná.

„Pokud šlo o napadení policisty, jedná se o politováníhodný exces, leč je důležité říct, že je to čin konkrétní osoby, nikoli obyvatelstva sídliště jako celku,“ sdělil.