Mostečtí policisté prověřují okolnosti tragické nehody, při níž přišli o život dva němečtí účastníci motocyklového závodu. Nehoda se stala v úterý odpoledne v uzavřeném areálu Autodromu Most. Při soukromé akci se na závodní dráze srazily dvě motorky.

Oba motocyklisté utrpěli těžká zranění, kterým i přes poskytnutou zdravotnickou pomoc na místě podlehli. „Případem se zabývají policisté služby kriminální policie a vyšetřování. Ve věci byla nařízena soudní pitva,“ sdělila Mosteckému deníku policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Havarovaný kamion u Korozluk
Havarovaný kamion u Korozluk zřejmě vybrzdila dodávka, oznámila policie

Mluvčí autodromu Radek Laube potvrdil, že motocyklisté se srazili při neveřejném závodu. Zda se po havárii nějak změní bezpečnostní pravidla pro návštěvníky, není jasné. „Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nemůžeme sdělit žádné další podrobnosti,“ uvedl mluvčí.

Podle portálu E-Mostecko se po hromadném startu jednomu ze závodních strojů nepodařilo rozjet a skončil vedle dráhy. Závodník se začal vracet na trať ve chvíli, kdy už se při prvním průjezdu vysokou rychlostí přiblížil jiný jezdec. Ten už střetu nedokázal zabránit.

K úterní havárii došlo ve státní svátek, kdy se podle městské protihlukové vyhlášky z roku 2017 nesmí na autodromu a v jeho okolí, městské části Souš, používat hlučné stroje a zařízení. Povinnost zachovávat klid a omezit hlučné projevy platí během svátků po celý den od šesti do 22 hodin. Podle výsledků měření hlučnosti u autodromu, které mostecká radnice zveřejňovala do vypuknutí koronakrize, závodiště opakovaně a dlouhodobě překračovalo limity pro hluk. Autodrom považuje vyhlášku za diskriminační a vede s městem soudní spor. O výjimkách pro autodrom rozhoduje zastupitelstvo, které povoluje pouze vybrané důležité závody.

Fanoušci motosportu se mají na autodromu na co těšit.
Mostecký autodrom přivítá nejrychlejší seriál sériově vyráběných motocyklů

Nejbližší závody pro veřejnost se budou na autodromu konat o víkendu 6. až 8. srpna, kdy areál hostí prestižní mistrovství světa superbiků. Návštěvníci budou mít k dispozici obě tribuny i celý divácký svah. Při vstupu do diváckého sektoru musí každý fanoušek poskytnout ověřené potvrzení o negativním PCR nebo antigenním testu, které nesmí být starší tří dnů.

Na závodním okruhu v Mostě nešlo o první tragickou událost. Také v dubnu 2010 na okruhu havarovali dva motorkáři, jeden z nich později na následky svých zranění v nemocnici zemřel. Druhý motocyklista vyvázl s lehčím zraněním. V září 2008, stejně jako tento týden, zemřeli dva lidé, když řidič motorky srazil traťového komisaře, který se pohyboval na závodní dráze.