Obce, úřady a firmy sdružené v Hospodářské a sociální radě Mostecka žádají ministerstvo dopravy o co nejrychlejší řešení sesuvu svahu na moldavské dráze. Březnová nehoda ochromuje vlakovou dopravu do Krušných hor na trati z Mostu do Moldavy. Ministerstvo ujišťuje, že chce provoz obnovit, ale příprava je náročná.

Rada Mostecka si řekla o harmonogram prací. „Budeme průběžně požadovat informace o stavu prací na moldavské dráze, aby velmi atraktivní turistickou trasu v regionu mohla veřejnost využívat co nejdříve,“ sdělila Helena Veverková, předsedkyně regionální tripartity.

Motoráčky jezdí o víkendech, ve svátky a o prázdninách. Teď je v úseku Osek - Moldava nahrazují autobusy. Výluka zatím platí do prosince.

Příčinou sesuvu za Mikulovským tunelem byla zřejmě voda, která podemlela trať. „Probíhá zajištění peněz na obnovu úseku,“ sdělil Jindřich Kušnír z ministerstva dopravy. „Snad se podaří vše opravit do konce tohoto roku,“ pronesl Martin Müller, předseda Klubu přátel krušnohorské železnice Most-Dubí-Moldava.