Studentský majáles, akce, kterou studenti litvínovského gymnázia T.G. Masaryka pořádají svépomocí, se uskuteční již tuto neděli, 30. dubna. Nedělní program studentů oficiálně zahajuje Valdštejnskou slavnost, která pokračuje o prvomájovém pondělí.

Pro návštěvníky majálesu si studenti připravili hned několik novinek. Nachystali například zábavu pro děti, které se mohou těšit na skákací hrad či malování na obličej. Nově bude na majálesu umístěna také Energy zóna, kterou si studenti mohli pořídit díky spolupráci se Severní energetickou. "Energy zóna je tvořena budkou na nabíjení telefonů, k dispozici budou také powerbanky. Okolo toho budou poskládané různé sedací pytle, na které si člověk může sednout a energii dobít i sobě," řekla o novince Magdaléna Benešová, která patří do týmu organizátorů. Ten je tvořen celkem třemi lidmi, kteří začali akci připravovat už v polovině února.

Po loňské odmlce se vrací také oblíbený studentský průvod. Ten vloni lidem chyběl a často se na něj ptali, proto se ho studenti rozhodli do programu vrátit. Průvod startuje ve 13.30 u budovy gymnázia T. G. Masaryka a vede litvínovskými ulicemi až do svého cíle, který je v zámeckém parku. "Pojmenovali jsme ho Rozkvetlý průvod, květiny a barvy jsou totiž celkově tématem letošního majálesu. K průvodu se může přidat úplně kdokoli, děláme ho hlavně pro lidi. Budeme moc rádi, když se k nám obyvatelé Litvínova přidají a projdou celou trasu s námi," popsala Deníku Benešová.

Majáles bude oficiálně zahájen ve 14 hodin. Hned po zahájení se s tanečním vystoupením představí základní škola z Hamru. Po ní bude následovat Sax Band, Sbor gymnázia Olbernhau a studentská kapela Atomy Nevadí.

V půl páté vtrhne na pódium zpěvák Pavel Callta, který by měl být hlavním tahounem studentské akce. "Doufáme, že se to lidem bude líbit. Minulý rok jsme pořádali něco podobného, vystupoval Voxel a ten přitáhnul hodně lidí. Proto jsme si řekli, že to tento rok chceme zopakovat a oslovili Pavla Calltu. Ten má veselé a hodně známé písničky, takže si myslím, že lidi přijdou," řekla Benešová. Český hudebník a písničkář bude mít hodinový program, během kterého zazní jeho nejlepší čísla. Následně bude mít nějaký čas vyhrazený i pro fanoušky, kteří se s ním mohou přijít vyfotit.

Zdroj: Youtube

Těsně před šestou hodinou na pódiu vystoupí studentky Hakika a Káťa Cafourková, které zazpívají. Další hudební produkci zajistí pěvecký sbor gymnázia, sbor Vrabčáci ZUŠ, Sarah Hraníčková a studentská kapela Hanzy a Zimana.

V průběhu celého dne se lidé mohou těšit také na stánky s občerstvením, fotokoutek a projížďky na koních. Ve 20 hodin startuje afterparty v hudebním klubu Attic.

Odreagování před maturitou

"Na tuhle akci chodím každoročně a vždycky se mi to moc líbilo, takže o to nehodlám přijít ani poslední rok, co jsem na škole," řekla Deníku studentka mosteckého gymnázia Lenka Lotocká, která se v neděli chystá podpořit kamarády. Mimo to, že se pro ni jedná o tradici, je to nyní také příjemné odreagování před maturitou. "Celý program, si myslím, že bude dobrý. Velký tahák je samozřejmě Pavel Callta. Na to, že si to organizují studenti sami, tak přitáhnout takovouhle hvězdu je fakt super. Má tam být i koncert nějaké místní první gymplácké kapely, tak na to se těším a fakt jsem zvědavá, co to bude," dodala Lotocká.

Spolu se studenty se na akci podílí město Litvínov, město Meziboří a Severní energetická.

Program majálesu v Litvínově

13.30 Průvod městem od Gymnázia
14.00 Začátek akce v zámeckém parku
14.20 Sax Band
15.00 Sbor Gymnázia Olbernahu
16.30 Pavel Callta
17.40 Zpěvačky „Hakika" a Káťa Cafourková
17.45 Sbory GTGM a ZUŠ
18.45 Marching Band
19.00 Sarah Hraníčková
20.00 After party v klubu Attic

Vstupné je zdarma, akce je vhodná pro děti.