„O mém připravovaném odvolání jsem se dozvěděla někdy v únoru od zaměstnanců ústavu a některých klientek," prozradila Chomutovskému deníku ředitelka. Zřejmě i na ten popud vznikla petice, kde lidé žádají město, aby ředitelka ve funkci setrvala.
Jenže podle starostky Kateřiny Mazánkové se nic takového nechystalo. „Pokud bychom to chtěli udělat, už by k tomu došlo dřív," uvedla. Město v reakci na šířící se zprávy zveřejnilo na svém webu informaci o tom, že jde o dezinformaci a k žádnému odvolání ředitelky MÚSS nedošlo.
Ředitelka MÚSS Klášterec nad Ohří Věra BobisudováBobisudová pak několikrát se starostkou mluvila, zúčastnila se i jednání rady a zastupitelstva, kde se o problémů hovořilo. A stále má o záměrech města pochybnosti. Její vztah se starostkou je prý napjatý od doby, co hlasovala coby zastupitelka proti ní. „Starostka mi vytkla například také to, že jsem obešla město a žádala pro náš ústav podporu přímo od ČEZu," dodala ředitelka.
Starostka prý měla také ředitelce nabídnout, aby do konce března pracovala jako ředitelka a pak přešla na místo poradkyně. „To jsem pochopila jako výzvu k odstoupení, protože jsem město informovala o tom, že bych chtěla koncem roku odejít do důchodu," okomentovala situaci Bobisudová. Nabídku odmítla s tím, že chce odejít do důchodu ze své stávající pozice.
Podle vyjádření starostky město jen reagovalo na původní prohlášení ředitelky. „Ředitelka Bobisudová chtěla odejít do důchodu už v květnu minulého roku, ale pak si to rozmyslela a napsala nám, že bude dělat až do konce roku 2015. My jsme jí žádnou jinou funkci nenabízeli, jen jsme chtěli, aby nám pomohla zapracovat svého nástupce, informovala starostka.
Město v současné době řeší koncepci sociálních služeb a chystá se vstoupit do společného projektu s městem Vejprty. „To bylo to, co jsme původně chtěli s paní ředitelkou řešit a ne její odvolání," sdělila Mazánková. K tomu ještě dodala, že je ke škodě všech, že paní ředitelka z tohoto případu udělala takovou mediální bublinu.