Pro turisty cestující do Turecka se zkracují časy transferu do oblíbeného prázdninového letoviska Alanya, protože z Drážďan se bude poprvé létat na letiště Gazipasa.

Po delší přestávce je na letovém řádu opět také ostrov Djerba. Poprvé bude z Drážďan létat Air Arabia Egypt. Airbus A320-200 bude do Hurghady odlétat každé úterý.

Letecká společnost OLT Express, která před nedávnem převzala trasu do Curychu, bude do této švýcarské metropole létat také v sobotu a tedy každý den.

Easyjet bude poprvé také v létě čtyřikrát týdně létat do Basileje-Freiburgu.

Lufthansa nabízí na letech do Düsseldorfu více pohodlí díky většímu typu letadla (Boeing 737-500).

Tuzemské destinace

Až sedmkrát denně se z Drážďan dopravíte přímou linkou do Frankfurtu nad Mohanem (Lufthansa), Mnichova (Lufthansa) a Düsseldorfu (Air Berlin, Lufthansa). Odtud jsou pak k dispozici přípoje na lety do destinací na celém světě.

Germanwings spojuje Drážďany až třikrát denně s Kölnem/Bonn a Stuttgartem, kde tato letecká společnost nabízí další možnosti k přestupu.

Zahraniční cíle

OLT Express létá sedmnáctkrát týdně do Curychu, kde jsou k dispozici navazující lety do celosvětové sítě společnosti Swiss.

Aeroflot létá čtyřikrát týdně mezi Drážďany a Moskvou Šeremetěvem, kde je k dispozici velký počet přípojů zejména do dalších ruských destinací. Easyjet směřuje čtyřikrát týdně do Basileje-Freiburgu v trojúhelníku tři zemí Německa Francie Švýcarska.

Prázdninové lety jsou k dispozici do těchto zemí: Turecko (Antalya, Gazipasa/ Alanya), Španělsko (Mallorca, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, Teneriffa), Řecko (Korfu, Kos, Kréta, Rhodos), Bulharsko (Burgas, Varna), Maďarsko (Debrecen, Sarmellek / Balaton), Tunisko (Djerba, Enfidha), Chorvatsko (Split), Egypt (Hurghada) a Portugalsko (Madeira).

Air Berlin nabízí v Palmě de Mallorca navazující lety na španělskou pevninu (Alicante, Jerez de la Frontera, Malaga, Santiago de Compostela) a také na Ibizu a do Fara na pobřeží Algarve.

Nové letecké spojení do Hamburku

OLT Express Germany zahajuje provoz na nové trase a již od 23. dubna bude spojovat letiště Hamburk a Drážďany. Regionální letecká společnost se sídlem v Brémách nasadí na tuto novou linku letoun Saab 2000 s 50 místy. Nové lety lze rezervovat již od 11. dubna prostřednictvím internetových stránek www.oltexpress.de nebo v cestovní kanceláři.

Nově nabízená linka spojí dvě důležité německé metropole, mezi kterými dosud přímé letecké spojení chybělo. Soukromým i obchodním cestujícím se tak cesta velmi výrazně zkrátí. Dosud museli na téměř 500 kilometrů jízdy autem počítat alespoň s pěti hodinami cesty a ani vlakem nelze tuto trasu absolvovat za dobu kratší než čtyři hodiny.

Let trvá jen jednu hodinu

Celkem 17 odletů týdně až se třemi obrátkami denně nabízí ideální spojení mezi oběma metropolemi, let trvá 60 minut. Nabídka na palubě zahrnuje obvyklý kompletní servis OLT Express, jehož součástí jsou bezplatné nápoje, občerstvení, aktuální denní tisk a pohodlný rozestup mezi sedadly.

V rámci otevírací nabídky je zpáteční let nabízen již za cenu od 199 eur za osobu (omezená dostupnost).

Úspora času i upevnění vztahů

Obě města jsou ideálně spojena již od roku 1987. Tehdy totiž vzniklo partnerství mezi těmito metropolemi na Labi. Prof. Dr. Joachim Klein, jednatel OLT Express Germany, k tomu říká: „Těší nás, že se nám podařilo uvést novou trasu velmi rychle do života. Během řady jednání jsme zjistili, že by o takovéto spojení byl zájem.

Jsem pevně přesvědčen o tom, že naše nová linka bude pro mnohé soukromé i obchodní cestující znamenat podstatnou úsporu času a vztahy mezi oběma metropolemi na Labi se díky tomu ještě dále upevní."

Užitečné informace: Možnosti rezervace a parkování

Letní zájezdy a lety z Drážďan můžete rezervovat ve všech cestovních kancelářích. Vybrané cestovní kanceláře ještě nyní poskytují slevy za včasnou rezervaci. Největší drážďanský cestovní trh v terminálu letiště Drážďany je otevřen také v neděli a o svátcích od 10.00 do 18.00 hodin.

Internetové stránky letiště nabízejí možnost rezervace parkovacího místa přímo na letišti. V tarifu „Low Cost" můžete vůz zaparkovat v krytém parkovišti na dobu sedmi až jedenácti dnů již od 25 eur. Na venkovním parkovišti P3 zaplatíte za stejnou dobu od 15 eur (tarif „Super Low Cost"). Podrobné informace o parkování na letišti a o našich parkovacích kuponech naleznete na www.letiste-drazdany.cz.

V krytém parkovišti je k dispozici zhruba 3000 zastřešených parkovacích míst v blízkosti terminálu. Pro návštěvníky, kteří doprovází na letiště své blízké, je k dispozici 160 krátkodobých parkovacích míst, kde lze zaparkovat již od 1,5 eura za půl hodiny.