Už od pravěku byl kůň pro člověka velmi důležitý, třeba jako dopravní prostředek nebo v zemědělství jako tahoun. Kromě toho se lidé rádi bavili, tudíž vzniklo mnoho soutěží s koňmi, které se staly velmi populárními.

Radost z jízdy a klid na duši

Dnešní doba nahrává spíše počítačovým hrám než přímému kontaktu se zvířaty. Přitom právě ona dokáží lidem zmírnit onemocnění, či dokonce nemoc úplně vyléčit. U koní se tato léčebná terapie nazývá hipporehabilitace. Tato jedinečná metoda se zaměřuje na pohybové poruchy osob. Při léčbě se využívá pohybu zvířete a jeho přenosu na člověka spolu s psychologickým působením jízdy. Kromě velkého úspěchu v oblastech fyzioterapie je zaznamenáno i výrazné pozitivní zlepšení v psychice a při duševních poruchách.

Jak je vidět, kůň nemusí být jen potěšením ve vašem volném čase, ale dokáže mnohdy více pomoci než psycholog či fyzioterapeut. Pokud se necítíte zrovna v psychické pohodě nebo pozorujete negativní emoce u svých ratolestí, vydejte se s nimi na projížďku s koňmi. Je prokázáno, že tento lichokopytník rozpozná vaše emoce již na dálku a silně na ně reaguje. Při bližším kontaktu s ním se skutečně špatná nálada postupně vytrácí.