Jistě není náhoda, že více než polovina aktivit, které Ústecký kraj letos nominoval do soutěže vyhlášené internetovým portálem Kudy z nudy agentury CzechTourism, je právě z turisty vyhledávaného regionu.

Společně s dalšími nominovanými z Ústeckého kraje již od 1. července usilují o hlasy ve čtvrtém ročníku populární soutěže Ceny Kudy z nudy 2012. V každém ze 17 cestovatelských regionů České republiky byla do soutěže nominována atraktivní místa, která vycházela z doporučení regionálních partnerů.

Soutěží se ve čtyřech kategoriích

Ústecký kraj patří pod cestovatelský region Severozápadní Čechy. Regionální partnerskou institucí CzechTourismu je Ústecký kraj zastoupený Krajským úřadem Ústeckého kraje, odborem regionálního rozvoje. Všechny nominované aktivity jsou rozřazeny do čtyř kategorií.

„Za region pokrývající Krušné hory, České Švýcarsko, Dolní Poohří a České středohoří jsme nominovali následující Novinky sezony Automuzeum Terezín poznejte auta socialismu, Galerii loutek v Litoměřicích, Naučnou stezku Jetřichovické skály procházku Českým Švýcarskem, a Šluknovský zámek dominantu nejsevernějšího města ČR. V kategorii Podnikatelský počin Kozí farmu v Zásadě u Kadaně za výrobou kozího mléka, Muzeum čertů v Úštěku na temnou návštěvu pekelných sklepů, a Žernosecké vinařství prohlídku dobových sudů a ochutnávku vín. Jako Tradiční cíle jsme vybrali hrad Hasištejn středověkou zříceninu se stylovou restaurací, Milešovku královnu Českého středohoří, rozhlednu Tanečnice nejsevernější rozhlednu v ČR, a zámek Ploskovice zámek s umělými vodními jeskyněmi," vypočítává krajský radní pro cestovní ruch Radek Vonka místa, s nimiž se do soutěže zapojuje prostřednictvím projektu Brána do Čech Ústecký kraj.

Do sekce Novinky sezony jsou zařazovány aktivity, které jsou zcela nové, byly po dlouhé době znovu zpřístupněny, anebo prošly delší rekonstrukcí. Netradiční aktivity pro celou rodinu jsou uvedeny v sekci Podnikatelský počin. V kategorii Tradiční cíl najdete klasické a osvědčené turistické cíle, které by neměl minout žádný turista, jemuž jde o poznání nejzajímavějších míst v České republice. V neposlední řadě budete rozhodovat i o tom, kteří vinaři budou ohodnoceni v sekci Nejlepší vinařství. První ročník volby Nejlepšího vinařství se koná jako zvláštní kategorie soutěže Ceny Kudy z nudy a jejími hlavními partnery jsou Národní vinařské centrum a Vinařský institut.

Dostanou se mezi nejlepší?

„I přesto, že soutěží místa z celé republiky, myslím, že máme velkou šanci utkat se o nejvyšší příčky. A tak vás, návštěvníci Ústeckého kraje, prosím pomozte nám dostat se mezi nejlepší. Bude to i vaše ocenění, bude to důkaz, že to v našem kraji máte opravdu rádi a líbí se vám tady. A pokud se do hlasování skutečně zapojíte, můžete získat zajímavé ceny i vy," vyzývá Radek Vonka.

Hlasování v soutěži Ceny Kudy z nudy 2012 probíhá do 30. září, kdy soutěž končí, na www.cenykudyznudy.cz.

Nominace aktivit v Ústeckém kraji

NOVINKY SEZONY:
Automuzeum Terezín poznejte auta socialismu, Galerie loutek v Litoměřicích, Naučná stezka Jetřichovické skály procházka Českým Švýcarskem, Šluknovský zámek dominanta nejsevernějšího města ČR

PODNIKATELSKÝ POČIN:
Kozí farma v Zásadě u Kadaně za výrobou kozího mléka, Muzeum čertů v Úštěku na temnou návštěvu pekelných sklepů, Žernosecké vinařství prohlídka dobových sudů a ochutnávku vín

TRADIČNÍ CÍL:
Hrad Hasištejn středověká zřícenina se stylovou restaurací, Milešovka královna Českého středohoří, rozhledna Tanečnice nejsevernější rozhledna v ČR, zámek Ploskovice zámek s umělými vodními jeskyněmi