Pokles teplot hluboko pod nulu a v noci na pondělí konečně i pořádná nadílka sněhu. Také na Chomutovsku se tak po dlouhém čekání předvedla zima v plné parádě. Radost mají pochopitelně děti a také lyžaři, provoz postupně zahajují krušnohorské skiareály.

Nově i Mezihoří a Pyšná

Zatím se lyžovalo jen na Klínovci, vleky se zde rozjely v polovině prosince. Až v sobotu 25. ledna se nabídka rozšířila o skiareál Alšovka Měděnec. Už tento týden umožní umělé zasněžování otevřít další dva areály. Mezihoří zve první lyžaře na svahy už dnes, do Pyšné se pak mohou premiérově vydat v sobotu 1. února. Pokud se výrazně neoteplí, budou tak v době jarních prázdnin chomutovských školáků, tedy v prvním únorovém týdnu, v provozu všechna lyžařská střediska v regionu.

Kids Cup

Skiareál Klínovec uspořádá v sobotu 1. února v dětském miniareálu tři veřejné závody pro nejmenší lyžaře, tradiční Kids Cup. Soutěžit se bude ve třech věkových kategoriích na lyžích a snowboardu, chlapci a dívky zvlášť. Účastníci se mohou těšit na ceny v podobě lyžařských skipasů, víkendových pobytů, sladkostí či vstupu do chomutovského aquaparku. Součástí klání bude doprovodný program a hudba.

V provozu čtyři lanovky

Sjezdovky na Klínovci pokryla nově zhruba deseticentimetrová vrstva sněhu, leží na nich od 35 do 60 centimetrů technického sněhu. Všechny příjezdové cesty do areálu jsou sjízdné. Lyžuje se denně od 09:00 do 16:00 hodin na upravených sjezdovkách Dámská, Pařezovka, Přemostěná a Slalomák. V provozu jsou lanovky CineStar Express, Dámská, Suzuki a krytý koberec v dětském parku u Maxe.

Alšovka rozšiřuje nabídku

V Alšovce panovaly o víkendu skvělé podmínky. V provozu je zatím jen malý vlek, tento týden by měla přibýt i sjezdovka č. 2, která je osvětlená. Na své si tak přijdou i příznivci nočního lyžování. Vleky jsou v provozu od pondělí do neděle od 09:00 do 16:00 hodin.

Řidiči s problémy

Mnohem menší radost přineslo vydatné sněžení řidičům. V pondělí dopoledne policisté evidovali řadu dopravních nehod právě na Chomutovsku, Litoměřicku či Mostecku.

S menšími potížemi se potýkal i chomutovský dopravní podnik. „Problémy se vyskytly u autobusové linky číslo 3, která zajíždí k jezeru. Prudký kopec, který k jezeru vede, nebyl pro ranní spoje sjízdný, musely proto tuto zastávku vynechat. Bylo také nutné opravit zamrzlé dveře či nefunkční reflektor u trolejbusů, což si vyžádalo drobné zpoždění," vyjmenoval drobné komplikace ředitel divize MHD Dopravního podniku měst Chomutova a Jirkova Václav Záveský.