Houby mohou být nejen chutné, ale také přínosné pro naše zdraví. Proč? 

- Obsahují velmi málo kalorií, většinu jejich hmoty tvoří voda, a proto je můžete konzumovat bez obav z nadbytečných kilogramů. Pokud jsou i dietně připravené, tvoří ideální součást zdravého jídelníčku. 
- Hřiby a lišky mají také nízký obsah sodíku. Proto nezatěžují ledviny a jsou vhodné i pro lidi trpící vysokým krevním tlakem. Můžete je tedy konzumovat bez obav o své srdce.
- Obsahují velké množství draslíku, který pomáhá mimo jiné ke snižování krevního tlaku. 
- Houby v sobě mají vitaminy, především B2 a B3, které pomáhají například snižovat hladinu cholesterolu v krvi. 
- Jsou dobrým zdrojem selenu – ten je účinným antioxidantem, který pomáhá našemu tělu zbavovat se některých škodlivých látek. 
- Podporují imunitu. V tradiční čínské medicíně se houby používaly i při léčbě nachlazení a chřipky.

Příběh houbaře z Ústeckého kraje: 

Eva Sedláková se zajímá o léčivé účinky

Eva Sedláková (64) z Litvínova, která absolvovala mykologické zkoušky, sbírá houby od svých prvních krůčků. „Mně se v lese líbilo už jako malému dítěti,“ říká. To bylo ještě u Hradce Králové, kde se narodila a odkud se v roce 1975 přistěhovala do Litvínova. V houbaření pokračovala, i když ji poškozené Krušnohoří šokovalo.

Když je hlavní sezona, do lesa chodí každý den, ale houby hledá celoročně, i v zimě. To sbírá jidášovo ucho nebo pod sněhem hlívu a penízovku sametonohou, když se poštěstí. Na jaře pak smržovité houby a později i klasiku, hlavně hřiby.

Když najde neznámou houbu, radí se s kolegou mykologem. Z hub dělá všechno možné, třeba karbanátky, pečenáče (na to je prý moc dobrý sírovec), čalamády se zeleninou či směsi na topinky. Pochoutky dává i kamarádům, co do lesa nechodí nebo se úpravám hub tolik nevěnují. Lidem také radí, když si nějakou houbou nejsou jisti.

Zajímá se i o léčivé houby, které sbírá a používá, a pomohla dvěma kamarádkám s problémy žaludku. Hub zná dost a naučila některé lidi jíst druhy, které by nikdy nesebrali. Na znalosti hub má mykologický certifikát. „To byl můj sen,“ dodala bývalá zaměstnankyně skladů na petrochemii.