Podporu, kterou dostal šestiletý chlapec trpící následky dětské mozkové obrny, vyjádřili nejen obyvatelé městečka na úpatí Českého středohoří, ale i spousta lidí z daleka. Svědčí o tom třeba i účast členů a přátel paracyklistického týmu Černí koně, který je už třetím rokem pořadatelem České poháru a Mistrovství ČR MTB handicapovaných.

Adam Jíra, který je od narození upoután na kočárek, půjde v září příštího roku do školy. Cyklistický závod v sobotu 22. září, jenž iniciovali sportovci z MMB Třebenice, byl další z řady počinů, které mají napomoci k rozšíření sbírky na pokrytí chlapcových potřeb nyní především na elektrický vozík. Na situaci rodiny Jírových první upozornil Deník článkem, který vyšel 25. června letošního roku.

U penzionu U Havlů, kde se uskutečnil start závodu i prezentace s dobrovolným příspěvkem, se objevili nejen závodníci, ale všichni, kdo v tu chvíli mohli na místě Adama podpořit. I proto činil nakonec výtěžek, který odešel na účet „Adámek" Konta Bariéry neuvěřitelných 85 026 Kč.

Samotnému cross country závodu předcházelo svezení na nenáročné jednokilometrové trase po Třebenicích, jímž chlapečkovi projevili podporu děti, jejich rodiče i senioři.

Ti, co se nevydali na trať , se mohli pobavit při živém hudebním vystoupení, děti soutěžily v malování o nejhezčí ztvárnění Košťálova. A kdo po vyhlášení výsledků závodu a dekorování vítězů vydržel, s napětím očekával, zda se na něj usměje štěstí a při losování tomboly vytáhnou jeho startovní číslo.

V opačném případě ale rozhodně nebyl důvod ke smutnění. Vždyť všichni pomohli dobré věci!