„Hejtmanem se stane lídr kandidátky strany, která zvítězila ve volbách," řekl a myslel tím samozřejmě sebe. Jeho jméno je zatím také jediné jisté.

„Dojednali jsme koaliční dohodu. Posledním krokem bude projednání ve stranických orgánech. Předpokládáme, že pak nebude nic bránit jejímu podpisu," řekl novinářům po odpoledním jednání.

Zároveň potvrdil informace o rozložení sil v krajské radě. „Z každé strany bude jeden náměstek," prozradil Bubeníček. „Není to zatím obsazeno jmény, záleží na stranách, jak si ty posty v koaliční smlouvě obsadí," dodal. U komunistů se nejvíc coby o náměstkovi mluví o Jaroslavu Komínkovi, šéfovi chomutovské KSČM.

Za sociální demokracii dohodu o koalici přišli vyjednávat dosavadní hejtmanka Jana Vaňhová a její náměstek Arno Fišera se svými stranickými přáteli. „Já o tu pozici určitě neusiluji, sebe můžu vyloučit. Kdyby nabídka přišla, asi bych ji stejně odmítl," řekl Fišera novinářům s tím, že považuje dohodu za slušně dojednanou.

Na otázku Deníku, koho by případně doporučil, když vyvstal požadavek na nové tváře ve funkcích, odpověděl, že nikoho doporučovat nebude.

Zatímco Fišera dopředu oznámil, že se kandidatury vzdává, Vaňhová se vyjádřila neurčitě. „Chci nechat tu volnost klubu, aby nebyl ničím ovlivněn. Hlavní krédo je, aby byli ve vedení kraje odborníci," prohlásila o možném personálním složení rady Vaňhová.

Nadšení nad volebním vítězstvím ovšem všichni komunisté nesdílejí. Například ústecký zastupitel Pavel Vodseďálek. „Pokud to není nad padesát procent, je to jen Pyrrhovo vítězství," řekl novinářům. Jinými slovy, příliš to za výhru nepovažuje.

Bubeníček také potvrdil, že s opozicí počítají ve výborech a komisích zastupitelstva.