Německý výrobce automobilových komponentů skupina Grammer podepsal smlouvu na pronájem hal po společnosti Panasonic v žatecké průmyslové zóně Triangle. Společnost chce do Žatce sloučit výrobu ze současných tří závodů v Česku a Německu. Prostory si pronajala na 15 let od skupiny CTP, která je nedávno od Panasoniku odkoupila. Sdělila Pavlína Kotková z firmy 108 Agency, která pronájem zprostředkovala.

Podrobnější plány společnost zatím nezveřejnila. Grammer CZ působí v České republice zatím ve třech lokalitách: Tachov, Most a Dolní Kralovice. Z celkového počtu 8000 zaměstnanců ve skupině Grammer jich v tuzemsku pracuje kolem 1200. „Očekává se, že příchod německé společnosti do Ústeckého kraje s sebou přinese i viditelný vliv na dosud velmi vysokou nezaměstnanost, která v regionu dlouhodobě panuje," uvedla Kotková.

Grammer CZ je součástí koncernu Grammer AG, který se specializuje na vývoj a výrobu komponent a systémů pro interiéry automobilů a s více než 30 výrobními a distribučními místy v 18 zemích působí na čtyřech kontinentech.

Panasonic svou továrnu u Žatce uzavřel loni, většinu ze šesti stovek pracovníků propustil koncem roku (připomeňte si zde).