Do více než 40 muzeí a na veškerou městskou hromadnou dopravu platí tento večer jedna společná vstupenka, která je zároveň i jízdenkou na MHD a regionální dopravu v oblasti VVO. Muzea jsou v tento den otevřena od 18.00 hodin večer do 1. hodiny ranní. Letní noci muzeí Drážďany pořádají pravidelně již od roku 1998.

Muzejní noci se letos účastní přes čtyři desítky drážďanských muzeí, galerií i dalších zajímavých zařízení. Všechna najednou určitě v tomto relativně krátkém čase nezvládnete navštívit, proto je dobré se dopředu teoreticky připravit a vybrat si pro vás ta nejzajímavější místa.

Za prohlédnutí stojí například Albertinum, Rezidenční zámek, Matematicko-fyzikální salon ve Zwingeru, Muzeum hygieny, Asisi Panometer, Technické sbírky či Vojenské historické muzeum.

V ceně vstupenky je i jízdenka na drážďanskou městskou hromadnou dopravu (oblast VVO, od soboty 13. 7. 14.00 hodin do neděle 6.00 hodin ráno) a také jízdy speciálními kyvadlovými autobusy (shuttle bus) a historickými tramvajemi. Z toho důvodu se vyplatí si vstupenky koupit v předprodeji.

Informace na cestu

Vstupné: cca 10 / 8 eur, rodinná vstupenka pro dva dospělé a až čtyři děti 22 eur, děti do 6 let vstup zdarma.

Vstupenky se dají koupit ve všech zúčastněných muzeích, ale také ve žluto-černých informačních stáncích dopravní společnosti DVB AG (například na náměstích Wiener Platz, Postplatz nebo Albertsplatz).

Doprava: V ceně vstupenky je i jízdenka na drážďanskou MHD, ale i v celé oblasti VVO (Dopravní svaz Horní Polabí viz www.vvo-online.de).

POZOR: Vstupenky neplatí například na historické úzkokolejky či lanovky.

Vstupenka platí ale jako jízdenka od českých hranic (Schöna Grenze, Bad Schandau), pokud jedete rychlodráhou S-Bahn S1 a S2 či regionálními vlaky v oblasti VVO.

Organizátoři prosí návštěvníky, aby nechali auto doma či na předměstí, v centru Drážďan bude obtížné zaparkovat.

Více na: www.dresden.de/museumsnacht (DE), www.drazdany.info/muzejninoc (CZ)