Po týdnu koncertů známých kapel konaných na různých místech Drážďan, a to i na palubách historických parníků Saské paroplavební společnosti, vyvrcholí celý festival o víkendu (17. - 18. května).

V sobotu dixielandovou mílí na bulváru Prager Strasse a v neděli tradiční přehlídkou hudebních souborů. I tento rok se předpokládá účast na festivalu okolo půl milionu návštěvníků.

Jazzové míle

Na zdejším bulváru Prager Strasse je možno během festivalu zažít spoustu kapel buď zadarmo při pouličních vystoupeních, nebo si zakoupit vstupenky na některý z koncertů špičkových dixielandových hudebníků. V sobotu vystupují kapely na nejrůznějších pódiích v prostoru mezi vlakovým nádražím a náměstím Altmarkt v rámci takzvané Jazzové míle (Jazzmeile). Vyvrcholení a závěr festivalu představuje slavnostní dixielandový průvod centrem Drážďan a následná závěrečná vystoupení na Prager Strasse.

Open-Air-Jazz

Mezinárodní dixielandový festival se v Drážďanech pořádá od roku 1971 každý druhý květnový týden a trvá vždy od neděle do neděle.

Vedle řady menších hudebních akcí v klubech, barech a hotelech se o následujícím víkendu konají i větší projekty, které mají již tradičně své pevné místo v programu koncert Dixie-Nacht a ples Jazz-Band-Ball, konaný tentokrát ne v Paláci kultury, ale v hotelu „nh-Hotel", a zrovna tak i „Blues, Boogie & Swing" na drážďanském letišti. Jedním z dalších vrcholů programu je zvláštní plavba parníku Gräfin Cosel, patřícímu Saské paroplavební společnosti. V pátek večer loď vypluje i s dixielandovou kapelou na palubě. Stejný večer se v prostoru někdejších jatek (Alter Schlachthof) uskuteční koncert „Dixieland International". V neděli se koná pod širým nebem v parku Großer Garten koncert Open-Air-Jazz.

V centru města bude nejvíce rušno již tradičně na závěrečnou sobotu, kdy se hraje dixieland na sedmi pódiích „Jazzové míle", tedy na cestě z hlavního nádraží přes Prager Strasse až na náměstí Altmarkt. A na Prager Strasse navíc i v neděli po skončení dixielandového průvodu.

Program koncertů

Termín: do 18. 5. 2014, 17. 5.- Jazzová míle na Prager Strasse, 18. 5. přehlídka a závěrečný koncert

Jazzová míle na bulváru Prager Strasse
Sobota 17. května od 10.00 do 21.30 hodin - Jazzová míle na bulváru Prager Strasse, respektive v celém centru, od hlavního nádraží až po náměstí Altmarkt.
Vstup je volný, případně dobrovolný.

Závěrečná dixielandová přehlídka „Dixielandparade"
Neděle 18. května od 16.00 do 17.00 hodin.
Od 16.00 hodin přehlídka „Dixielandparade", start v centru u kostela Frauenkirche směrem k ulici Prager Strasse, 17.30 - 21.30 hodin závěrečný koncert na ulici Prager Strasse.
Vstup volný, případně dobrovolný.

Festivalové finále v parku Grosser Garten
Neděle 18. května od 11.00 hodin.
Festivalové finále v parku Großer Garten (od 11.00 hodin, vstup možný od 9.30 hodin, při špatném počasí v klubu Alter Schlachthof.
Kapely: Brass Band Rakovnik (CZ), Imperial Jazzband (CH/D), New Ohr Linz Jazzband (A), Lamarotte Jazzband (NL), Leliwa Jazzband (PL), 2Hot (D), Second Line Jazzband (S), Felix Slováček Jazzband (CZ), Majken og Fjeldtetten (DK), The Stars Of British Jazz (GB).
Hraje se v drážďanském centrálním parku Großer Garten, Freilichtbühne „Junge Garde", (při špatném počasí v klubu Alter Schlachthof).

Vstupné: od 25,85 euro vstupenky jsou k dostání v Drážďanské turistickém infocentru nebo online www.sz-ticketservice.de.

Více na: www.dixieland.de (DE, EN)