Kuželna ve Sportovním domě v Chomutově v pátek ožila dětmi ze Základní školy a Mateřské školy 17. listopadu v Chomutově. Kuželkářský oddíl TJ VTŽ Chomutov tu pro ně uspořádal dětský den. „Jedná se převážně o handicapované děti a my pro ně takové akce pořádáme pravidelně ," řekl s úsměvem hlavní organizátor Arnošt Filo. S napětím ve tváři a pekelným soustředěním se děti jeden po druhém střídaly u kuželkářské dráhy. Vyhrát chtěl každý a tak ve vzduchu viselo velké napětí. Aby si děti ukrátily čekání než se na ně dostane, tak , hrály stolní tenis, míčové hry, nebo házely šipky.

Dobrá parta

Zorganizovat takovou akce nejde snadno. Kuželkáři s tím ale mají bohaté zkušenosti. Akce takového typu totiž pořádají každý rok. "Začali jsme před lety Vánočním koulením, pak to bylo Velikonoční koulení a teď je to Den dětí," spokojeně konstatoval hlavní organizátor akce Arnošt Filo. Jak ale vzápětí dodal, bez týmu spolehlivých lidí by to zorganizovat nešlo. "Poděkování patří všem, kteří s organizací pomohli, především pak vedení Sporovního domu. Jsme tady dobrá parta," řekl Filo. 
Mezi tím si už diskžokej Martin chystal své nádobíčko, aby mohl na závěr rozjet svou šou. „Snažíme se udělat program hodně pestrý a tak jsme ještě na dvoře udělali grilování. Mimo to je pro děti připravené bohaté občerstvení, které připravila již tradičně Zdeňka Rákosníková," uzavřel Filo. I počasí pořadatelům tentokrát přálo a tak si to všichni jaksepatří užívali.