Mayský kalendář končí 22. 12. 2012. Ovšem to, že Mayové skončili na tomto datu, neznamená, že naše bytí na zeměkouli končí. Co nám ale vlastně chtěli sdělit?

„Nekončí lidstvo jako takové, končí směr, kterým se ubírá. Spoustu jsme toho pokazili a naše zemička nám dá nyní jasně najevo, že takhle ne. Že musíme jinudy. Dojde vlastně k jakémusi přeprogramování myšlení lidí," říká kartářka Naďa Kučerová.

„Energie, které jsou nad námi, nás nutí jednat. Věci kolem nás se ,hýbou' a mnohdy nedávají smysl. Jen nás ale nutí přemýšlet. Přemýšlet nad tím, zda to, co děláme, opravdu chceme. Zda je to tak dobře," dodává.

Rozhodující jsou, podle některých zdrojů, právě tyto poslední měsíce. Říjen byl ve znamení vztahů, které se sice uklidní, ale změny přinese i listopad, a ty nejzásadnější právě prosinec.

O jaké změny půjde?

„To se dozvědí lidé na našem semináři, kde je seznámíme s tím, co se přesně děje. Jaké energie nás ovlivňují a proč. Chceme lidem říci, jak se v tom chaosu nyní orientovat. Na co se zaměřit," vysvětluje numeroložka Alena Růžičková.

Zásadní změny, kterými procházíme, jsou nutné pro naši lepší budoucnost. Pro lepší chápání světa. Jeho stabilita se sice může zdát narušená a spoustu z nás obklopuje strach. Se vším se dá ale intenzivně pracovat, vše se dá pochopit. Zdánlivý chaos tak dostane jasnou podobu.

Zlomový rok 2012

Rok 2012 je obecně vnímán jako zlomový. Seminář s názvem „ Zlomový rok 2012" nastíní co se děje a proč. Čím vlastně procházíme a čím si ještě projdeme. Také proč se tyto změny dějí a proč jsou nevyhnutelné.

Kdo se o astrologii aspoň trochu zajímá, zajisté slyšel, že se blížíme do věku Vodnáře. Je to pravda. Jedenadvacátého prosince 2012 bude osa Země na hranici tohoto souhvězdí a bude se také pohybovat směrem ke středu naší galaxie namísto směrem od ní.

Odpovědi na otázky, jak a zda je vůbec možné se na tyto změny v životě každého člověka připravit, se Naďa Kučerová a Alena Růžičková pokusí nastínit na svém listopadovém semináři.

Jeho součástí bude snaha, aby účastníci získali nový náboj a novou energii, jinou než tu, kterou většina z nás vysílá dnes. Člověk se může změnit, pokud chce, a stejně tak je i schopen se přizpůsobit změnám. Umět si užívat život a brát v dobrém to, co každému z nás patří, bychom měli umět všichni.