VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Blíží se Rozjezdy pro hvězdy v podnikání

Ústecký kraj - Soutěž společnosti T-Mobile se blíží do regionálního finále. Kdo uspěje a postoupí do celostátní soutěže o čtvrt milionu a podporu?

4.7.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Snadná výuka cizích jazyků, psí módní salon, výroba modelovaných fondánových dortů, webové stránky ke sdílení dopravních prostředků, výroba briket ze slámy. To jsou některé z podnikatelských záměrů, které budou už za týden bojovat o přízeň porotců a následný postup do finále. Utkají se o ceny v hodnotě 250 tisíc korun a poradenství při startu firmy zdarma.

Soutěž s názvem Rozjezdy pořádá společnost T-Mobile a Deník je mediálním partnerem tohoto projektu.

Pro všechny, kdo chtějí podnikat

„Určena je všem, kteří chtějí podnikat, mají konkrétní podnikatelský záměr, jen nemají živnostenský list, a zároveň i těm, kteří se již do podnikání pustili a nepodnikají déle než 12 měsíců. Do soutěže tedy uvítáme i ty, kteří se zúčastnili minulého ročníku," sdělila mluvčí projektu Markéta Kaclová.

Do letošního ročníku se v Ústeckém kraji přihlásilo 22 projektů. Jediný z nich má šanci postoupit do republikového kola. „Tým poradců a také porotců se rozjíždí do regionů. Hned ve středu 11. července zavítá do Ústí nad Labem. Během semináře o základech marketingu, podnikatelském myšlení nebo založení živnosti se také dozvíme, který z projektů porotce zaujal nejvíce a postoupí do finále," přiblížila Markéta Kaclová. Podle ní není seminář určen výhradně pro soutěžící. „Pokud máte známé, kteří začínají podnikat nebo by si rádi doplnili mezery v marketingu, obchodnických dovedností nebo jednání s úřady, můžete je pozvat. Stačí se na workshop zaregistrovat na www.rozjezdyroku.cz," doplňuje mluvčí.

O podporu podnikání je velký zájem. Zejména mezi mladými lidmi s nápady, ale bez patřičných zkušeností a často i bez kapitálu. Pokud budou mít štěstí a svým projektem zaujmou, může je soutěž vyhoupnout mezi úspěšné podnikatele.

Kdo bude letošním vítězem a koho pošle do finále se rozhodne 12. července. A kdo by rád uspěl v letošním kole?

Tady je několik příkladů podnikatelských záměrů, které by porotu mohly zaujmout.

Psí móda „a la Betty"

„Chci založit vlastní malou firmu na psí módu. Jsem neslyšící z Litoměřic a toto je můj velký sen. Velmi ráda vymýšlím oblečky pro psy podle své fantazie. K šití oblečků pro psy jsem se dostala úplně náhodou po zakoupení pražského krysaříka, fenečky Bettynky. Koupila jsem jí obleček, aby se trochu zahřála a další oblečky jsem už šila sama. A protože se oblečky lidem líbí, začínám šít i pro pejsky známé i neznámé," říká Lucie Maschková.

Ondřej Dvořák, hihi.com

Ondřej Dvořák o svém záměru mimo jiné uvádí: „Rád bych vytvořil webové stránky, které budou sloužit ke sdílení dopravních prostředků a budou zároveň místem setkávání lidí, podobně jako facebook.com. Šlo by o webové stránky koncipované na podobném principu jako je couchsurfing nebo hospitalityclub, ovšem týkaly by se především cestování dopravních prostředků. "

Nová online hra Systemgamers

„Systemgamers je hra cílená především na mladé lidi (15-30), nicméně se setkávám s kladnými ohlasy i od starších jedinců. Hra je v provozu od 15. 5. 2012 a získala si již přes 100 příznivců bez nějaké výrazné propagace a tedy se domnívám, že má budoucnost. Hráče se snažím pobavit nejen určitým zážitkem z toho, že může rozvíjet svou postavu, ale určitým humorem například vtipné odpovědi po dokončení úkolu. Zároveň nechci, aby hráč dokola četl jedny a ty samé texty (tento systém nefunguje prozatím v celé hře), kovář hráči může říct více variant pozdravů atd…" přibližuje nápad Jiří Nový.

Czech Homestays domácí ubytování

„Cílem projektu Czech Homestays je vytvoření fungující cestovní agentury, která bude zprostředkovávat ubytování v českých domácnostech. Tento způsob ubytování je ve světě běžný, v ČR tento segment téměř neexistuje. Výhodou tohoto typu ubytování je zejména autentický cestovní zážitek, který účastníkům umožní poznat skutečný život místních obyvatel, ochutnat pravou domácí stravu, navázat přátelství s ubytovateli a hlavně zachovat si vzpomínky, na které nikdy nezapomenou," vysvětluje autor David Bíróczi.

Kadeřnictví vlídné k seniorům

Marek Petr prezentuje svůj projekt takto: „Chtěl bych vybudovat kadeřnictví, které by bylo cenově i lidským přístupem dostupnější pro seniory ženy i muže. Zaměřuji se na účesy, které patří k této věkové skupině, chtěl bych pomoci změnit styl, který u většiny seniorů převládá („karfiolová hlava, odrosty…"). Ukázat, že i oni mohou chodit moderně ostříhaní, nabarvení, učesaní a přitom nemusí vydávat peníze, které by dali ve značkových kadeřnictvích."

Výroba briket ze slámy

„Chtěl bych začít vyrábět brikety ze slámy a prodávat je. Brikety ze slámy jsou ekologické topení, které neznečišťuje ovzduší.

V našem kraji je mnoho zemědělců, kteří slámu zaorávají a proto si myslím, že by bylo dobré tuto surovinu využít dále. Mám dohodnutý pronájem stodoly, kde by se brikety vyráběly a také distribuovaly.

Brikety z této suroviny mají srovnatelnou výhřevnost jako hnědé uhlí. Brikety nahrazují také dřevo, kterého v našich lesích ubývá a proto si myslím, že toto palivo má svoji budoucnost. V našem kraji není žádný výrobce briket ze slámy," tvrdí Vít Kraj.

Oživení výroby hraček

Úplný název projektu Stanislavy Formanové je Oživení tradiční výroby (nejen) hraček z Krušnohoří.

„V prostorách chalupy v Načetíně, bývalé ordinaci lékaře a později myslivny, bychom rádi připravili prostor pro zpracování dobových materiálů a přípravu pro výrobu tradičních výrobků místní hračkárny. Ve spolupráci s truhláři a krejčími pak zrealizujeme výrobu hraček a doplňků.

Konkrétně půjde o hračky, tradiční dekorativní a užitné předměty pro hospodyňky, dřevovýrobu doplňků a potřeb pro drobná domácí zvířata. To vše bude doplněno o šité originální výrobky, ruční práci, vánoční dárky. Každý výrobek bude mít svůj příběh, a to v českém a německém jazyce. Příběhem tak osloví a připomenou to, co nám nestihli říci ti, jejichž ruce kdysi hračky vyráběly.

Výrobky budeme prodávat prostřednictvím e-shopu, budeme nabízet prodejcům tradičních českých výrobků, prodávat budeme i na tradičních řemeslných trzích, v další fázi otevřeme malý obchod."

Nejčastější dotazy

S jakým projektem se můžete zúčastnit?
Vítán je jakýkoli projekt, originální, i ten, který jste třeba okoukali ze zahraničí. Šanci u poroty mají jak projekty komunitní (služby jednotlivců, vzdělávání, práce pro studenty, zapojení maminek na mateřské, apod.), tak projekty internetové (e-shopy, aplikace), stejně jako další nápady a podnikatelské záměry.

Podnikám už přes rok, proč se nemohu do soutěže přihlásit?
Soutěž je určená pouze pro začínající podnikatele, naši experti budou radit například s prvním daňovým přiznáním, zakládáním firmy nebo marketingovými nástroji. I přesto se můžete projektu zúčastnit. V případě, že již podnikáte, můžete na stránkách Rozjezdů nebo na našem facebooku čerpat inspiraci a rady, které tu budou každému k dispozici. Otevřené jsou pro vás i naše regionální workshopy, jejich seznam a data konání najdete v sekci Semináře.

Mohu přihlásit do soutěže více projektů?
Máme zájem na tom, aby přihlášené projekty byly co nejkvalitnější. Zároveň chceme, aby se naši poradci a porotci mohli vašemu projektu věnovat co nejlépe. Proto je zapotřebí přihlásit pouze jeden projekt na osobu. Na všechny přihlášené projekty se ale vztahuje podmínka, že by mělo jít o firmy nebo podnikání mladší 12 měsíců.

Mám e-shop. Do kterého regionu tedy patřím?
Regionální přihlášky se v případě online obchodů řídí poštovní adresou, tzn. skutečným místem provozovny, takže v případě e-shopu místem, odkud například odesíláte a kde přijímáte poštovní balíčky.

Co mám očekávat na regionálních seminářích?
Toto setkání by mělo být základním průvodcem pro start firmy. Můžete tedy očekávat prakticky zaměřené přednášky odborníků z oblasti zakládání firem či živností, podnikatelského myšlení, obchodu, marketingu, komunikace a dalších zajímavých témat. Kromě toho budete mít možnost tyto projekty konzultovat na workshopech a získat tak jedinečnou zpětnou vazbu a užitečné rady. Na závěr vyhlásíme regionální vítěze, tedy i jméno toho, kdo postupuje do celostátního hlasování.

Co znamená, že vítězové získávají možnost využít poradenství?
Projekt Rozjezdy roku by vám měl pomoci dosáhnout co nejlepších výsledků a naučit vás pracovat s efektivním marketingem, účetnictvím, práci se zaměstnanci a zákony. Proto se experti v daných oblastech (zaměstnanci společnosti T-Mobile a dalších partnerů projektu) rozhodli věnovat část svého času a odpovídat na dotazy začínajících podnikatelů. Úspěšní účastníci budou moci požádat o pomoc s konkrétním dotazem, obory i podmínky tohoto poradenství najdete na webových stránkách.

Kdo rozhoduje o tom, které projekty vyhrají?
V krajských kolech rozhodují o vítězích regionální poroty, které se skládají ze zástupců T-Mobile ČR, mediálních partnerů, regionálních podnikatelů a Svazu měst a obcí. Konkrétní složení porot pro jednotlivé kraje najdete zde. V kole celostátním pak rozhodnou čtenáři těchto webových stránek ve veřejném hlasování a další cenu udělí odborná celostátní porota.

Jaké jsou výhry?
Autoři vítězných projektů (3 v každém regionu, celkem tedy 42 účastníků) získají balíčky poradenských, telekomunikačních služeb a produktů a marketingový balíček pro rozvoj firmy. Kromě toho získají i publicitu v médiích, která je s vítězstvím v našem projektu úzce spojená.

Podrobnější informace naleznete na: www.rozjezdyroku.cz

Rozjezdy 2012 - Ústecký kraj

WordBot.cz Snadná výuka cizích jazyků, Orbitron, Psí móda „A la Betty", Hříšné dorty, ANGELS PEACE SALOON, Stavby Prošek, hihi.com, Online browser hra systemgamers, Kostelní veslařské lodě, Czech Homestays, Refurnish, LIPOVKA.art teplice, Kadeřnictví vlídné k seniorům, Výroba briket ze slámy, (Ne)plaveme (v tom) sami, Marocký štuk jako alterantiva klasického interiéru koupelen a kuchyní, SERVISZDARMA.cz, Blanche bílý domov, Oživení tradiční výroby (nejen) hraček z Krušnohoří, Happy school online videoškola pro děti, Náhradní školka, Lokální (kulturní) web pro mladé, Plánování pro každého

Autor: Ivo Chrástecký, Jana Švecová

4.7.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pediatr 24 000 Kč Lékaři v pediatrii LÉKAŘ na dětské oddělení. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: alena.bezaniukova@kzcr.eu nebo volat na tel.č.: 474 447 566 a domluvit pohovor, , Místo výkonu práce - Krajská zdravotní, a.s. - Nemocnice Chomutov, o.z., Kochova č.p. 1185, 430 01 Chomutov 1, , Požadujeme - lékař, VŠ, možno i absolvent. Pracoviště: Krajská zdravotní, a.s. - nemocnice chomutov, o.z., Kochova, č.p. 1185, 430 01 Chomutov 1. Informace: Alena Bezaniuková, +420 474 447 566. Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 24 000 Kč Specialisté analytici, metodici v oblasti politiky firem a veřejné správy METODIK/METODIČKA. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis pod značkou výběrového řízení "KL METODIK" na email: m.slavickova@nadeje.cz, , Místo výkonu práce - Kadaň, , Požadujeme - dokončené vysokoškolské vzdělání odpovídající zákonu o sociálnch službách č.108/2006 Sb., občanská bezúhonnost, sociální cítění, časová flexibilita, znalost práce na PC, zkušennosti s s prací v sociálních službách podmínkou, dobré komunikační schopnosti, zkušennosti s vedením týmu, plánováním porad, dobrá znalost zákona o sociálních službách č.108/2006 Sb. a souvisejících předpisů. Pracoviště: Naděje - kadaň, Jana Švermy, č.p. 569, 432 01 Kadaň 1. Informace: Monika Slavíčková, . Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 25 000 Kč Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) řidič/ka. Požadované vzdělání: nižší střední. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na e-mail: 123prace@centrum.cz (předmět: řidič/ka)., , Místo výkonu práce - 123Pizza s.r.o. - pracoviště Chomutov, Vršovců č.p. 1176/23, Chomutov, , ŘIDIČ/KA - rozvoz jídel a komunikace se zákazníky., , Požadujeme - zdravotní průkaz, výpis z karty řidiče a chuť do práce. Příjemné vystupování vůči zákazníkům. Znalost obce je výhodou (CV a JIR)., , Nabízíme - zaškolení, možnost profesního růstu, nástupní hodinová mzda 100,- Kč/hodinu, po zaučení +30% premie + spropitné, zvláštní prémie, jízdní výhody, naturální výhody., , Pracovní doba: 08:00 - 15:00 hodin (vhodné i pro rodiče) nebo 15:00 - 01:00 hodin. Pracoviště: 123pizza s.r.o. - pracoviště chomutov, Vršovců, č.p. 1176, 430 01 Chomutov 1. Informace: Barbora Halouzková, . Zdravotnictví - Zdravotnictví Ostatní odborní pracovníci ve 16 800 Kč Ostatní pracovníci osobní péče ve zdravotní a sociální oblasti jinde neuvedení PRACOVNÍK/ICE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH ( CHRÁNĚNÉ BYDLENÍ). Požadované vzdělání: nižší střední. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16800 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis pod značkou výběrového řízení " KA CHB PSS" na email: m.slavickova@nadeje.cz, , Místo výkonu práce - Kadaň, , Požadujeme - vzdělání odpovídající zákonu o sociálnch službách č.108/2006 Sb., popř. ochota si požadované vzdělání doplnit, občanská bezúhonnost, sociální cítění, časová flexibilita, znalost práce na PC, Možnost prodloužení pracovní smlouvy.. Pracoviště: Naděje - kadaň, Jana Švermy, č.p. 569, 432 01 Kadaň 1. Informace: Monika Slavíčková, .

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

Spořice versus Klášterec: Sto padesát diváků vidělo sedm gólů

Tak se Jakub Houška jako hráč rozloučil s děčínskými fanoušky.

Houška: Chomutov je pro mě srdeční záležitost! Chtěl bych mu něco vrátit

Zoopark má plná terária. Přibyla mláďata agam, slepýše i želv

Chomutov - Teraristé z chomutovského zooparku mají úspěšný chovatelský rok. Zvířecí řady zoologické zahrady rozšířilo už pětadvacet mláďat agamy hardún, šest mláďat blavora žlutého, největšího druhu slepýše na světě.

Nový Týdeník Chomutovsko: O nebezpečné chřipce v Česku a životě v daleké Zambii

Chomutovsko - Právě vyšlo nejnovější číslo Týdeníku Chomutovsko. Podívejte se, co tentokrát nabízí.

Volební seriál Deníku startuje! Představíme pět měst a lídry všech kandidátek

Chomutovsko - Nenechte si ujít předvolební speciál, který vám přinese základní informace pěkně na jednom místě.

Z domova utekla patnáctiletá Laura, pomozte s pátráním

Chomutov - Od pondělního večera policie pátrá po Lauře Rittichové z Chomutova. Z domova měla odejít už v neděli.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT