Na automobilovém srazu zemřel po srážce dvou vozidel 21letý spolujezdec. Vyšetřování bude probíhat řadu týdnů až měsíců, a po jeho skončení se ukáže, zda kriminalisté z nehody někoho obviní. „Probíhají výslechy zúčastněných osob a svědků, policisté zajišťují kamerové záznamy a vyhodnocují je. Případ je na začátku prověřování,“ sdělila policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Na délku vyšetřování bude mít také vliv, jaké znalce policisté k případu přiberou. Zatím požádali o posudek z oboru zdravotnictví. V případě mrtvého mladého muže byla nařízena soudní pitva.

K události došlo v pátek 9. července kolem jedenácté hodiny večer na motoristické sportovní akci Car Wars při večerním sprintu na letištní ploše. Řidič osobního vozidla značky Audi při jízdě narazil do stojícího osobního auta Seat. Osádka audi neutrpěla zranění, v seatu však byl zraněn řidič i spolujezdec. Oba byli převezeni do nemocnice, kde spolujezdec druhý den zemřel.

Co se přesně na tuningovém srazu odehrálo, není zcela jasné, výpovědi svědků se totiž neshodují. Podle vyjádření hlavního pořadatele Martina Krátkého se seat z neznámých důvodů zastavil a začal se otáčet. Rodina mladého řidiče, v jehož automobilu k fatálnímu zranění spolujezdce došlo, viní z nehody organizátory akce, kteří podle nich neměli na trať pouštět další auto.

U obou řidičů policisté provedli dechové zkoušky ke zjištění hladiny alkoholu, které byly v obou případech pozitivní v přestupkové hodnotě. Tedy pohybovaly se pod jednu promile.

Akce Car Wars na letišti v Panenském Týnci na Lounsku probíhá už několik let. Za tu dobu přinesla několik nehod. Při takzvaném sprintu v roce 2012 jedno auto vjelo do diváků. Dva lidé utrpěli těžká zranění, čtyři se poranili lehce.

O rok dřív způsobili vracející se účastníci srazu dopravní nehodu na obchvatu Slaného. Řidič sportovního vozu Nissan GTR ve vysoké rychlosti riskantně předjížděl kolonu vozidel. Protijedoucí řidič Renaultu Twingo se snažil čelnímu střetu vyhnout, ale sjel z vozovky a dostal smyk. Auto se několikrát převrátilo a skončilo ve stráni. Dva lidé se při nehodě těžce zranili, jeden z nich, 26letý muž, na následky zranění zemřel. Soud pak poslal řidiče nissanu na tři roky do vězení.