Správné odpovědi jsou:
1. Posuvný systém.
2. Garance 5 let, záruční i pozáruční servis.
3. Do více než třiceti zemí.k

A kdo tedy vyhrál?
Vestavěnou skříň v hodnotě 50 000 Kč: Základní škola Vojnovičova v Ústí nad Labem
Žaluzie v hodnotě 15 000 Kč: Anna Proseková z Teplic
Žaluzie v hodnotě 5000 Kč: Eduard Kadleček z Liberce

Výhercům blahopřejeme!

S výherci se spojí jednotlivé firmy a domluví s nimi realizaci výher.

Vyhrávají všichni účastníci soutěže!

Od společnosti HALBOS, a. s. Slaný obdrží každý účastník soutěže poštou kupon na 10% slevu s dvouměsíční platností při objednání skříně na míru. ISOTRA, a. s. Opava pošle všem slevu ve výši 10 % na interiérové zastínění, kterou mohou uplatnit po dobu dvou měsíců od obdržení.

HALBOS: Výhodné a efektivní uspořádání interiéru je jistá cesta pro vaše pohodlné bydlení

Byt má poskytovat volnost a pohodlí. Kupodivu ani tolik nezáleží na jeho velikosti jako na efektivním uspořádání interiéru. I z nejmenšího bytu můžete vykouzlit maximálně pohodlný životní prostor…

„Nadčasovým a elegantním řešením v každé domácnosti a v jakémkoliv, i atypickém prostoru jsou vestavěné skříně na míru. Přizpůsobí se vám, vašim požadavkům a potřebám, a ne naopak,“ říká Václav Hanf, výkonný ředitel HALBOS, s. r. o. Slaný, která je synonymem pro originální, vysoce kvalitní nábytek na míru. Od roku 1993 vyrobila a namontovala téměř deset tisíc kusů vestavěných skříní a rozšířila své portfolio o kuchyně, ložnice a postele: není totiž nad to, mít komplexní řešení celého bytu od jednoho dodavatele.

Proč nahradit klasické skříně vestavěnými?
Množství věcí umístěných ve skříních, kufrech, solitérních skříňkách a policích „spolkne“ v bytě doslova kubíky prostoru. Půl metru čtverečního zabírají jedny otevírací dveře, další pak dvířka skříněk a dveře skříní. Někdy ani nestačí klasické dveře nahradit harmonikovými či skládacími, případně je vyměnit za posuvné. Mnohem efektivnější je nechat si vyrobit vestavěný úložný prostor na míru. Využijete místo od podlahy až po strop a zaplníte i jinak „hluchá“ místa v bytě. Tenhle nápad vám ušetří až pět metrů čtverečních plochy bytu!

Důmyslných doplňků do vestavěných skříní existuje celá řada. Podle čeho doplňky vybírat?
Václav Hanf říká, že jednoznačně podle vašich potřeb a účelu, kterému by měl úložný prostor sloužit: „Záleží na tom, zda to bude šatní skříň, prostor na ukládání sportovních nebo hobby potřeb či na ukládání úklidových pomůcek. Na trhu je k dispozici celá škála specializovaných doplňků do všech možných typů skříní. Různé druhy věšáků a tyčí, koše v univerzálních teleskopických rámech, drátěný program, výsuvná ramínka, zásuvky a v neposlední řadě i osvětlení jak vně, tak uvnitř skříně.“ Nabídka je podle jeho slov široká záleží na vás, co od produktu očekáváte a kolik jste ochotni do něj investovat.

Skříň na míru prostor překvapivě zútulní a dá mu zcela nový nádech.
S pomocí odborníka si vyberete materiál, systém otvírání, úchytky a také to nejdůležitější vzhled skříní. Plocha skříňových dveří je prostorem pro originální umělecké vyznění: esteticky zajímavé barevné sklo totiž může nést fotografický či grafický motiv: „Výběr potisků je doslova nekonečný. Můžete volit z několika desítek motivů v naší galerii, v některé fotobance nebo použít fotografii vlastní, v dostatečné kvalitě a ideálním rozlišení tři sta dpi,“ upřesňuje Václav Hanf a dodává: „Všeobecně patří potištěná skla k nejdražším materiálům na trhu, nicméně námi použité technologie umožňují nabídnout vám nejlevnější dostupné potisky na trhu cenově srovnatelné s barevnými skly lacobel.“ Ať už zvolíte jakoukoli výplň a dekoraci dveří, neotřelým způsobem dovršíte jednotné ladění bytu nebo domu a vytvoříte ojedinělou atmosféru.

Kvalitní neznamená drahý..
„Realizace trvá od sepsání objednávky čtrnáct dní až tři týdny včetně zaměření odborným technikem přímo u vás doma,“ říká výkonný ředitel HALBOS s.r.o. Slaný Václav Hanf a upřesňuje: „Nejpozději do tří týdnů budete mít doma krásnou novou skříň na míru, aniž byste se museli o cokoli starat. Investice se vám rozhodně vrátí v podobě šetrného, elegantního a účelného vyřešení úložného prostoru.“

Kontakt: HALBOS, s.r.o. Slaný,http:www.halbos.cz, tel. kancelář: +420 312 522 045, mobil: +420 603 557 714

ISOTRA: Stínící technika, investice s velkou návratností

Uvažujete o exteriérovém nebo interiérové zastínění? O tom, co je klíčem k výběru stínící techniky, hovoří Maxmilián Svoboda, technolog ISOTRA, a. s. Opava, která vkládá už dvacet let do rukou zákazníků z celého světa jasně identifikovatelné výrobky té nejvyšší kvality.

Mohl byste přiblížit výhody jednotlivých typů zastínění?
Exteriérové zastínění nabízí vysoký termoregulační efekt a stupeň ochrany před slunečním zářením, snižuje hladinu venkovního hluku a chrání soukromí. Interiérové zastínění je elegantním a funkčním doplňkem prostoru. Žaluzie slouží v letním období k pasivnímu chlazení odrazem sluneční energie od lamel, v zimních měsících představují prvek pasivního topení prostřednictvím ohřevu lamel. Můžete si vybrat klasické interiérové žaluzie, žaluzie ovládané sluneční energií, látkové rolety, japonské stěny, plisé a podobně.

Interiérové žaluzie jsou alternativou k ostatním typům interiérového a exteriérového zastínění. Čím se liší?
Interiérové žaluzie se liší materiálem horního a dolního profilu, způsobem ovládání a uchycení, provedením lamel, způsobem ochrany před oslněním a možnostmi regulace intenzity osvětlení. Zvolit můžete šířku lamel, materiál, barevné provedení včetně renolitových fólií v imitaci dřeva. Není problém napojit stínící systémy na elektronické řídící systémy a ovládat nejrůznější zařízení podle vašich potřeb z pohodlí domova.

Při volbě stínící techniky hraje roli i materiál. Podle čeho vybírat?
Záleží na typu zastínění. U interiérových žaluzií převažuje hliníkové provedení. Pokud člověk miluje přírodní materiál, upřednostní dřevěné lamely ze dřeva africké vrby abachi. Otázka volby se váže spíše na textilie. Látky pro rolety, japonské stěny či markýzy se liší gramáží a stupněm propustnosti. Pro úplné zatemnění je vhodná látka s plně zatemňujícím účinkem. Chcete-li mít v místnosti jen tolik světla, kolik potřebujete, doporučuji látku den/noc s horizontálními pásy, s různou absorpcí světla. Zvolit můžete i plisované látky s různým stupněm propustnosti světla, s napařovanou hliníkovou vrstvou eliminující tepelné záření či látky opatřené perleťovým nátěrem s vysokým stupněm odrazu světla. V kancelářských prostorách upřednostňují nehořlavé materiály, alergici volí materiály s obsahem skelného vlákna. Do zdravotnických zařízení se hodí snadno udržovatelné vertikální lamely z plastu.

Lze stínící systémy vzájemně kombinovat?
Ano, dokonce se to i doporučuje. Čím vyšší komfort, pocit soukromí a zároveň příjemné prostředí chce zákazník mít, tím více stínících produktů může kombinovat. Zvenčí venkovní žaluzie, uvnitř praktické interiérové žaluzie či estetické a elegantní látkové rolety, plissé nebo japonské stěny. Fantazii se meze nekladou.

Kontakt: ISOTRA a.s. Opava, www.isotra.cz,> tel.: +420 553 685 111