Tématem chystaného jubilejního ročníku je Oslava. Festivalový program bude připomínat akce, místa a osobnosti uplynulých ročníků a bude oslavovat uměleckou spolupráci minulosti a současnosti.

Hlavní program festivalu začíná první srpnový den. Předzvěst festivalu však propukne již tuto sobotu 22. června. V Chomutově proběhne víkendový workshop věnovaný VJingu a videomappingu, který povede lektorka a vizuální umělkyně Linda Arbanová. Ta také v sobotu odhalí v kostele sv. Kateřiny svou videoinstalaci Oslava, která bude k vidění do 10. srpna.

Začíná jubilejní ročník festivalu Obnažení

Dále během červnových dnů proběhnou v Městském divadle v Chomutově taneční představení spolku Ostružina pro děti od 6 let i dospělé. Ti vystoupí s představením s názvem Tanec a fyzika. V pondělí 24. června od 17 hodin je toto představení určené veřejnosti a v následujících dvou dnech jej pak uvidí celkem čtyři sta školáků ze základních škol.

close Leták na taneční vystoupení Tanec a fyzika. info Zdroj: Festival Obnažení zoom_in Leták na taneční vystoupení Tanec a fyzika.

Návštěvníci se mohou těšit na významné osobnosti české taneční i performerské scény, jako jsou Miřenka Čechová, Tereza Lenerová, Ridina Ahmedová nebo spolek Ostružina. Výtvarnými hosty budou pro letošek intermediální umělkyně Veronika Šrek Bromová, Tereza Holá, Hynek Skoták a Linda Arbanová. Vedle předních českých umělců proběhnou také výstavy místních výtvarníků, kteří jsou s festivalem Obnaženi úzce spjati od jeho počátků.

Milovníci hudby se mohou těšit na kapelu WWW i legendu českého undergroundu Evu Turnovou, která na festivalu vystoupí spíše v roli spisovatelky. Právě autorské čtení a jedno taneční představení zaveze festivalové návštěvníky poprvé v historii akce za hranice města Chomutova a to do města Žatec. Zde se ve dvou nově zrekonstruovaných památkách – v žatecké synagoze a u trafičky na Nádražních schodech odehraje část programu.

Více o programu naleznete zde.

Mohlo by vás zajímat: Městské sklepy v Jirkově nově online. Zážitková cesta podzemím na dosah ruky

Virtuální prohlídka městských sklepů Jirkov | Video: Město Jirkov