Pražský výtvarník Jiří Šorm bude od zítřka vystavovat v Chomutově. V galerii Špejchar představí své obrazy a sochy.


K vidění budou abstraktní díla


Na jeho obrazech jsou většinou expresivně zachycené postavy a figury. Jeho díla jsou převážně abstraktní, s řadou symbolických a surrealistických prvků. Zásadní význam pro tvorbu Jiřího Šorma vždy měly jeho dobrodružné cesty do exotických zemí Afriky, Indočíny, Střední a Jižní Ameriky či Polynésie, kde čerpal inspiraci pro svá díla.

Kromě malby a sochařství se umělec věnuje také grafice nebo kresbě. Svá díla vystavuje a je zastoupen v soukromých i veřejných galeriích a sbírkách všech kontinentů, kromě Antarktidy.

Vernisáž výstavy se koná v úterý 1. prosince v 17 hodin. Poté ji bude možné navštívit od úterý do soboty od 9 do 17 hodin až do 23. ledna příštího roku. Vstupné je 15 korun, pro děti 7 korun.


Obrazy a sochami to nekončí


Pohled na vystavená díla ale nemusí být jediným uměleckým zážitkem, který si návštěvníci vernisáže odnesou.
Od 18 hodin bude následovat koncert Pavla Fajta a Lubomíra Holzera.

Pavel Fajt je avantgardní hudebník, bubeník, hudební aranžér a producent evropského významu. Jeho hudba se pohybuje na pomezí world music, art-rocku, folk-rocku a experimentální elektronické hudby.

Lubomír Holzer je profesionální hudebník, herec, loutkoherec, hudební skladatel, textař a libretista. Zahraje na etnické hudební nástroje - šamanské bubny, didgeridoo nebo džambé. Vstupné na koncert je 70 korun.

Autorka: Lenka Kubalová