„Fotografie vznikaly během asi dvaceti let ve všech kontinentech kromě Antarktidy. Byla to ohromě krásná a zajímavá práce. Dobrodružství při těch cestách byla stejně vzrušující jako motivy stromů samotných“, uvedl autor výstavy, pro kterého jsou stromy oblíbeným tématem.


„Úžasným zážitkem bylo fotografování trávových stromů v Austrálii. Ty když vidíte, tak vám to vyráží dech. Jakoby ani nebyly z naší planety. Zajímavé bylo také focení baobabů, jejich tvary jsou úchvatné. Ty rostou v Africe, na Madagaskaru a v Austrálii. Všechny tyto končiny jsem navštívil“, přiblížil fotograf některé ze zachycených objektů.


Fotografie stromů doprovází informační tabule s jejich popisem.


Tomáš Míček se narodil v Ostravě, od 60. let žije v Rakousku. V cizině publikoval téměř tři desítky fotografických knih v osmi jazycích o přírodě a lidech z různých částí světa. Za své práce obdržel řadu ocenění, publikoval v mnoha českých i zahraničních magazínech. Expozice fotografií z cest s názvem Stromy světa bude k vidění až do 8. listopadu. Vstupné pro dospělé činí 15 korun, děti, studenti, senioři a ZTP zaplatí 7 korun.

Autorka: Lenka Kubalová