Někoho zaskočilo brzké datum, někoho potěšila skladba pozvaných kapel, stovky lidí už mají vstupenky doma od Vánoc. Každopádně blíží se Vysmáté léto 2016 největší hudební festival v regionu!

Louka pod kadaňskými hradbami se zaplní už za čtrnáct dní. Je to tak Vysmáté léto se letos nekoná koncem července jako v posledních letech. Hudební nářez zazní o měsíc dřív, v sobotu 25. června. Proč? „Předpokládáme, že červnové datum nebude kolidovat s prázdninovými plány fanoušků festivalu," vysvětlují organizátoři jednoduše.

Skladba pozvaných kapel, takzvaný line-up, už je definitivní (koukněte do infobloků). Organizátoři museli ještě na poslední chvíli udělat změnu, kapelu Hentai Corporation nahradila rocková skupina Jackye ze Zlína, se kterou jako speciální host vystoupí sopranistka Pavlína Senić, která pochází z Klášterce nad Ohří.

Popová scéna
10.30 11.20 From
12.30 13.20 Slza
14.30 15.20 Jelen
16.30 17.20 Atmo music
18.30 19.20 Anna K.
20.25 21.45 Kryštof
23.00 Chinaski

Rocková scéna
11.30 12.20 The Switch
13.30 14.20 Jackye a P. Senic
15.30 16.20 Alkehol17.30 18.20 Doctor PP
19.30 20.20 Walda Gang
21.50 22.50 Tři sestry

Na dvou pódiích vystoupí celkem třináct kapel. Hrát se začne od půl jedenácté a skončí rozhodně po půlnoci.

A hlavní hosté? Jedni jsou jasní už z fotografie. Kapela Kryštof, která při letošním vyhlašování hudebních cen Anděl vyhrála nejen kategorii pro kapelu roku, ale také ocenění za nejprodávanější album. A dá se předpokládat, že hity z jejich CD Srdcebeat zazní i na Vysmátém létě. Času na to budou mít dost. Poprvé v historii Vysmátého léta totiž dostane jedna kapela větší časový prostor než obvyklých padesát minut. Kryštof bude hrát téměř hodinu a půl!

Po oblíbené kapele s frontmenem Richardem Krajčem vystoupí ještě Tři sestry a festival uzavřou Chinaski. Spousta lidí si však chce ještě před velkým večerem „vyzobnout" chuťovky z dopoledního či odpoledního programu. „Krásný, těším se na FROM a Slzu," pochvaluje si na facebookové stránce festivalu Lenča Kettnerová. „Všichni jsou skvělý, pro mne je top JELEN," dodává zase Lucie Ciprijánová.

Vstupenky se začaly prodávat už koncem loňského roku, ještě teď je ale možné koupit. Stojí šest set korun, na místě budou o stovku dražší. S námi ale můžete vstupenky vyhrát, koukněte dolů!

Další informace najdete o festivalu na webových stránkách festivalu www.vysmateleto.cz

Soutěž Chomutovského deníku: Máme pro své čtenáře lístky na Vysmáté léto

Kadaň - O festivalu Vysmáté léto už buď všechno víte nebo se to můžete dočíst ze článku nahoře. Jestli jste si ještě nepořídili lístky a váháte, zkuste soutěžit s námi.

Chomutovský deník totiž svým čtenářům nabízí tři páry vstupenek v soutěži. Každá je v hodnotě šest set korun, takže dohromady jde o lístky za tři tisíce šest set korun! Což vám jen tak někdo nenabídne.

Kupon bude vycházet do soboty 18. 6.  v tištěném vydání Chomutovského deníku a pravidla jsou následující: Kupony doneste do redakce do pondělí 20. června. Jeden pár lístků získává automaticky ten, kdo přinese kuponů nejvíc (počet není omezen). Z dalších kuponů pak vylosujeme další dva výherce, z nichž každý získá také dvě vstupenky. Výherce kontaktujeme v úterý 21. června, proto nezapomeňte připsat kontakt.