Uplynulý víkend se nesl hlavně ve znamení nečekané sněhové nadílky a na své si přišli především lyžaři, bobisté a vášniví stavitelé sněhuláků. O tomto víkendu už nás žádná mimořádná sněhová nadílka nečeká a prostor dostane zase kultura.

SEBASTIAN SE ZATOULÁ AŽ DO CHOMUTOVA

„Když mám nad hlavou, píseň toulavou…" písničku, která okupuje rádia už skoro druhým rokem, si budou moci fanoušci vychutnat tentokrát i na živo v Chomutově. V pátek večer vystoupí v místním Music xs Clubu zpěvák Sebastian Navrátil. Vystoupení začíná vd 19 hodin a vstupné je 250 korun.

MULTIŽÁNROVÝ NÁŘEZ V HŘEBÍKÁRNĚ

Méně romantické duše koncert Sebastiana asi příliš nepotěší, ale i ony mají tento pátek příležitost poslechnout si dobrou hudbu a to dokonce dvakrát. V chomutovské Hřebíkárně je na páteční večer připraven dvojkoncert kapel Payanoia a Lidopop. Obě kapely jsou složené z muzikantů, kteří nejen skvěle zpívají, ale ovládají hru na několik hudebních nástrojů.

Frontmankou kapely Payanoia je známá zpěvačka a bubenice Pája Ryhtaříková, která se nejvíc zapsala do uší posluchačů jako zpěvačka kapely Jasná páka. Začátek koncertu od 20 hodin a vstupenky stojí 180 korun.

PLES V PRVOREPUBLIKOVÉM STŘIHU

Plesová sezóna je v plném proudu a ke slovu se dostávají i reprezentační plesy nejrůznějších organizací, sdružení a samozřejmě měst. Tuto sobotu se o slovo hlásí město Kadaň. Letošní ples bude hýřit elegancí a šarmem První republiky doby, kdy vládl swing a na filmových plátnech zářily hvězdy jako Adina Mandlová a Oldřich Nový. Připraven je bohatý program.

„Určitě největším lákadlem bude umělec rychlokarikaturista Harut, ale přijde i kouzelník a naučíme Vás tančit ragtime," přibližuje program Tereza Gvoždiaková. K tanci a poslechu bude hrát mladý swingový orchestr Ježkovy stopy, který ve svém repertoáru oživuje slavné hity dvacátých a třicátých let. Hudební doprovod doplní i staropražský harmonikář a o bezpečnost počestných dam se postará ochranka složená z prvorepublikových četníků. Samozřejmostí je bohatá tombola a fotokoutek, kde se zájemci mohou vyfotit s duem V+W, nebo samotným prezidentem Masarykem. Pořadatelé doufají v co nejvíc dobového oblečení, není však podmínkou.

Ples začíná v sobotu v 19 hodin v kadaňské Střelnici. Lístků ke stání je stále dost, dostupné jsou i online na stránkách Kultury Kadaň, cena je 120 korun.