IGRÁČEK MÍŘÍ DO KLÁŠTERCE NAD OHŘÍ

Do Klášterce nad Ohří míří putovní výstava Fenomén Igráček, věnovaná legendární plastové figurce. Igráček slaví tento rok 40 let od uvedení první figurky na trh. Český výrobce hraček, firma Efko, která se zasloužila o znovuuvedení Igráčka na trh, spojila síly s Technickým muzeem v Brně a vytvořila k tomuto výročí unikátní výstavu, která návštěvníkům přiblíží nejen proces výroby legendární hračky, ale rovněž představí celou škálu figurek od prvních setů, až po nejnovější modely.

Výstava začne v neděli, navštívit ji bude možné každý den, kromě pondělí a úterý, od 9 do 15 hodin. Výstava končí 19. února.

VLK SI NA ZAJÍCE POČKÁ TENTOKRÁT V JIRKOVĚ

Divadelní představení na motivy legendárního ruského seriálu Jen počkej zajíci budou mít možnost shlédnout diváci jirkovského divadla. Zavítá tam Divadlo Applause, mladý divadelní subjekt, který se hlásí k tradici takzvaného syntetického divadla, což znamená, že během svých vystoupení využívá maximum divadelních prostředků, jako je činohra, zpěv, pantomima a různé formy tance.

„Některé scénky ze seriálu jsou na divadle těžko proveditelné, herci proto musí být dobře vybaveni mimicky i pohybově, v představení se vyskytnou i akrobatické prvky, přibližuje produkční divadla Martina Balážová a dodává. „Představení je poskládané z příběhů, které zná divák z původního animovaného seriálu tak, aby tvořilo samostatný příběh," dodává.

Představení je vhodné pro diváky všech věkových kategorií. Začne v neděli v 15.00 hodin a vstupné je 50 korun.

STŘELNICE SE PROMĚNÍ V JAPONSKOU ČAJOVNU

Japonské umění, přednáška o nejvyšší japonské hoře Fuji a workshop s autentickým čajovým rituálem čeká v neděli na návštěvníky Kulturního domu Střelnice v Kadani.

Svá díla zde představí umělkyně Kouko Miyoši, která maluje tradiční technikou nihonga, která se vyznačuje využíváním netradičních materiálů, jako jsou třeba drahé kovy, mušle nebo mořské korály.

Společně s umělkyní do Kadaně zavítá specialista na přípravu japonského čaje, Watanabe Eiiči, který povede čajový workshop. Zájemci se dozví jak nejlépe zpracovat čaj tak, aby byl co nejvíc prospěšný lidskému zdraví a zároveň přinesl příjemný chuťový zážitek. Pod jeho dohledem si budou sami moci vyzkoušet přípravu čaje krok po kroku.

Zájemcům, kteří by podlehli kouzlu japonského čajovnictví natolik, že by sami začali uvažovat o pěstování čaje, bude k dispozici třetí host večera, Jiří Rohan, pěstitel čaje a propagátor japonské kultury, a to nejen čajové. Večer s vůní dálného východu odstartuje v neděli v 16 hodin. Vstupné je 250 korun.

FLER JARMARK PŘINESE NOVINKY

Oblíbená akce slaví 10. narozeniny a organizátorky si proto letos pro návštěvníky připravily překvapení. „ Chtěli jsme tentokrát jarmark nějak ozvláštnit. Proto jsme pro zájemce zorganizovaly tvořivé dílničky," uvedla k novince Jana Raška Moutelíková, spoluorganizátorka jarmarku.

Vyrobit si výrobek bude možné přímo pod dohledem prodejců, kteří jsou zároveň i autory vystavovaného zboží. Zájemcům tak poskytnou cenné know - how. „ Dílny budou k dispozici nejen dětem, ale na své si přijdou i dospělí. „K dispozici budou řezbářské dílny, mýdlárna, textilní omalovánky nebo tvoření z korálků a výroba šperků, celkem je připraveno osm různých dílen," upřesňuje Raška Moutelíková.

Prodej originálních výrobků se uskuteční v sobotu 19.11, mezi 9.30 až 14.00 v Galerii špejchar a v prostorách atria městské knihovny.