Kromě tradičních husích hodů nabídne druhý listopadový víkend i lampionové průvody a taneční zábavy.

DO STRUPČIC ZA PIVEM I TANCEM

Na pivo, víno a tanec láká páteční Martinská zábava ve Strupčicích. Na zájemce čeká ochutnávka martinského vína i piva z prvního letošního chmele. K tanci a poslechu zahraje taneční orchestr Sonet a nebude chybět ani oblíbená myslivecká tombola.

Zábava začíná od 20:00 v místní sportovní hale. Vstupné činí 100 Kč a lístky je možné zakoupit pouze na místě.

S LAMPIONEM NA ZÁMEK

Jirkovské sdružení Archa 777 pořádá tento pátek lampionový průvod, který vyrazí z náměstí E. Beneše na Zámek Červený Hrádek, kde bude pro účastníky připraveno Svatomartinské překvapení. Náročnější návštěvníci mohou průvod využít jako procházku do zámecké restaurace, kde se tento víkend servíruje tradiční husa.

Průvod startuje z náměstí E. Beneše mezi 16:15 a 16:30. Vstupné je dobrovolné a není nutná předchozí registrace.

KOZA RÓZA POSTRAŠÍ

Náplní sobotního Rodinného zápolení bude strašidelná procházka. Ta povede městským parkem, ale také historickým jádrem města, včetně kostela sv. Ignáce, a vše se ponese v duchu Chomutovských pověstí.

Místo už si zamluvilo 598 účastníků, jak informovala Lucie Hlivkové, která vede Rodinné centrum Rozmarýn. Bylo to nezbytné. „Velký počet návštěvníků je potřeba rozptýlit do více skupin, abychom zkvalitnili výsledný zážitek z akce," vysvětlila Hlivková.

Kdo má své místo jisté, může se dostavit v sobotu v 16:30 hodin k Rozmarýnu. Právě tam strašidelná procházka začíná. S sebou by si měl přinést lampion či baterku.

Dostane se ale také na širší veřejnost, která se může stejnou trasou vydat v 19:30 hodin. Na závěr akce čeká na děti i rodiče ohňostroj.

Strašidelnou procházku nepořádá Rozmarýn poprvé, letos je ovšem svou délkou unikátní.

PLES V JIRKOVSKÉM DIVADLE

1. Reprezentační ples Integrovaného zásahového systému a bezpečnostních složek bude hostit tuto sobotu od 20:00 jirkovské divadlo. Jak už název plesu napovídá, jedná se o novinku plesové sezony.

„Po roce 1989 se v Jirkově podobných akcí pro členy Integrovaného záchranného sboru konalo málo," vysvětluje hlavní organizátor plesu, Jiří Banovský z občanského sdružení Hasiči ČR. „Rádi bychom záchranářům nabídli možnost strávit čas se svými kolegy a přáteli i jinak, než jen nebezpečnou prací a záchranou lidských životů. Ukázat, že i oni jsou jenom lidé, kteří mají rodiny a starosti jako ostatní lidé," pokračuje Banovský a dodává, že ples je i vzácnou příležitostí jak může veřejnost poznat záchranáře opravdu příjemnou cestou a nikoli jen při neštěstí.

Hudební doprovod zajistí skupina Úlet a host večera, Marcela Březinová. Večerem provede moderátor Petr Martinák. Vstupenky, které jsou zároveň tombolovými lístky, stojí 350 Kč a je možné je zakoupit na telefonním čísle 603 429 806 nebo v Informačním centru Jirkov.