Poslední lednový víkend se ještě nenese v duchu masopustních oslav, ale zve na pořádný rockec!

CHOMUTOVU NAŘEŽE BRUTUS

Bigbítový nářez, který provází už několik generací. Kapela Brutus hraje už od šedesátých let a pořád se na ně chodí, a dokud budou hrát, asi i chodit bude. Minulý režim hudebníkům nepřál a desky mohli začít nahrávat až po roce 1989, ale stihli jich vydat už deset. Asi nejhlouběji je v uších zapsaná údajně dadaistická rockenrolová „Dlažební kostka". Většina písniček, které Brutus hraje, pochází z jeho dílny, především pak z pera a piana Sáši Plesky. Koncert pro spodních deset milionů fanoušků začíná v Music XS Clubu na náměstí 1. máje v Chomutově již od 19:30 hod. Vstupné je 200 korun v předprodeji, 280 korun na místě. A pořadatelé doporučují neotálet, lístky rychle mizí.

KADAŇSKÝ KLÁŠTER SI PŘIPOMÍNÁ PATRONA

Letos uplyne 500 let od úmrtí patrona kadaňského Františkánského kláštera Jana Hasištejnského z Lobkowicz. U příležitosti tohoto výročí bude tento víkend věnován vzpomínce na tohoto významného mecenáše. „V sobotu přijede štáb Českého rozhlasu a bude tu natáčet živý vstup do pořadu Výlety s Dvojko, máme připravenou komentovanou prohlídku areálu s historiky a pozvání přijal i litoměřický biskup, který odslouží zádušní mši za Jana Lobkovice po 500. letech. Akce začíná ve 14 hodin a vstupné je zdarma.

V KLÁŠTERCI POŘÁDAJÍ KARNEVAL PRO DĚTI

Obléct kostým, nasadit masku a hurá do Klášterce! V neděli se bude v místním kulturním domě konat dětský karneval a nebudou chybět rytmické písničky, tanečky a soutěže. Akcí děti provede Inka Rybářová a klaun Rybička. Vítány jsou děti všech věkových kategorií. Karneval začíná v neděli od 15 hodin. Vstupenky budou v prodeji i na místě, vstupné činí 70 korun.