Víkend na Chomutovsku tentokrát nabízí kulturní a sportovní mix. Už v pátek vystoupí v rámci Otevřena Lenka Dusilová, v Kadani se koná Noc kostelů, v Klášterci na letňáku Den hudby a na zámku festival Ludwiga Van Beethovena. Na výběr bude i v sobotu, ta nabízí poslední porci hudby letošního Otevřena, koncert k výročí Jaroslava Cyruse, druhý den Dne hudby či Street Hard Workout Battle 2016 v Chomutově.

Lenka Dusilová & Baromantika jistě přiláká do Městského divadla v Chomutově nejen skalní fanoušky. Jedna z nejvýraznějších osobností posledních desetiletí osciluje mezi alternativním folkem a rockem. Dusilová je bezpochyby charismatická hudebnice, ale její pódiová prezentace občas vyvolává negativní reakce. Mírně povýšená komunikace s publikem, či osobitý komentář, občas některým návštěvníkům koncertů nesedne. Jakými hláškami se zapíše do paměti svých fanoušků během svého koncertu v Chomutově se všichni dozví až během pátečního večera. Koncert začíná v divadle ve 20:30 hodin.

Příslibem nezapomenutelných zážitků bude zcela jistě pro mnohé návštěvníky sobotní pARTY ve Františkánu v Kadani. Klášterní zahrada tu v sobotu ožije nezávislou hudební a divadelní scénou i přednáškami. O fundované průvodní slovo se postará Tomáš Hanák. Herec a moderátor se sportovní minulostí je jednou ze stěžejních postav divadla Sklep a jeho svérázný humor si už dávno našel své příznivce nejen rolí ve filmu Kopytem sem, kopytem tam, z konce období socialismu u nás. Začíná se už v 10:00 hodin.

V nedalekém Klášterci nad Ohří se koná v sobotu odpoledne pod názvem Klášterecká Country koza 2016 už 11. ročník festivalu folk country hudby. Na pódiu se během dopoledne vystřídá řada známých interpretů a kapel. Chybět nebude ani domácí Pepa Štross, který vystupuje se svým synem. Svérázný písničkář a bavič se určitě nenechá doma zahanbit a bude ozdobou festivalu. Obdobně také třeba vystoupení Lokálky z Hradce Králové. Kapela dobře funguje již více než čtyřicet let. Známá je parodiemi různých písní z oblasti country music, popmusic a dalších žánrů. Kromě této její nejznámější polohy hraje i svoji vlastní původní tvorbu. O tu se převážně stará kapelník souboru Ladislav Straka. Festival startuje přesně ve 13:00 hodin.

Sobota a neděle nabídne také netradiční sport. Soutěž ve cvičení vlastní vahou pod širým nebem Street Hard Workout Battle 2016, bude k vidění v sobotu v Jirkově Na Borku a v neděli v Chomutově v Eldorádu. Obě akce začínají v 11:00 hodin.

V sobotu odpoledne přijede do Klášterce nad Ohří Josef Zimovčák. Cyklista známý svou jízdou na historickém kostitřasu dorazí s pelotonem do lázeňského areálu Evženie odpoledne přibližně v 16:45 hodin. jeho příjezdu bude předcházet doprovodný program, který začíná ve 14:00 hodin. Vystoupí v něm folkové Duo Beella z Chomutova, folk rocková skupina Úlet,

Free line, Chance for Belly a ZÚ Jitky Košátkové z DDM Volňásek Klášterec. Také domácí Gospel Gaia, Muzika Občas a taneční vystoupení předvedou Drawer Dancers.

Kompletní servis najdete ZDE.