Nadcházející víkend zřejmě zavdá důvod k diskuzím v mnohých rodinách. Na jakou akci vyrazit? Už pátek nabízí v chomutovském Café Atriu koncert kapely Last Band. V sobotu mají v Kadani premiéru májové slavnosti a na zámku v Klášterci zahajují sezonu. Bez povšimnutí určitě nezůstane Sherpa Cup na Lesné a ani akce ke Dni osvobození od fašismu.

V pátek v 16:00 hodin odstartuje v Jirkově na náměstí Dr. E. Beneše Rodinné orientační putování s mámou a tátou. Akci pořádá Archa 777. „Přidalo se k nám 11 dalších organizací," potěšeně konstatovala za pořádající organizaci Jana Křelinová. Každá organizace bude mít své stanoviště. „Tady budou rodiče a děti plnit různé úkoly," prozradila Křelinová. Na místě bude vyhrávat flašinetář a radit finanční konzultant.

Litvínovská jazzová kapela Last Band začne hrát v Atriu od 18:30 hodin.

Hodně zábavy nabízí obě sobotní akce. Kadaňské májové slavnosti startují ve Smetanových sadech ve 13:00 hodin. „Dělali jsme Majáles, ale nebylo to ono, tak jsme udělali změnu," řekla Chomutovskému deníku ředitelka Kulturního zařízení Kadaň Tereza Gvoždiáková. Akce je zaměřená především na rodiny s dětmi. „Chceme nabídnout program, který osloví napříč generacemi. Volili jsme různé hudební žánry, takže by si měl vybrat každý," dodala ředitelka.

První ročník májových slavností nabídne vedle kapel, jako je populárního bejbypankový Kašpárek v rohlíku, i recesivní zábavu. Například to bude bumper fotbal a paintball. Přijde také kouzelník, nebo hrůzostrašní čerti ze skupiny Krampus. Chybět nebudou zábavné stánky a atrakce. Samozřejmostí bude i občerstvení.

Druhá velká sobotní akce se odehraje na zámku v Klášterci nad Ohří. Koná se zde od 13:00 hodin Pohádkové zahájení turistické sezóny. I tady toho bude hodně k vidění. Program zahájí v sala terreně divadlo Hnedle vedle. Poté je připraven kids rock and roll a pohádkové zpívání. Programový blok uzavře večer zpěvák hudebník a textař Pavel Callta.

Na nádvoří zámku bude šaškovat Klaun Fíla, Divadlo dětí KV a Sváťovo divadlo. Za zmínku ještě stojí dvě hry. Po thunských stopách a Velká pohádková hra.

Sportovcům, ale nejen jim je určen v neděli na Lesné již desátý ročník závodu Sherpa Cup. Závod pro každého nabízí trasu dlouhou 2 325 metrů. Tu musí závodníci absolvovat se zátěží. Závod odstartují v 11:00 hodin děti, chlapci a děvčata. Ve 12:00 hodin začne hlavní závod. Akci pořádá Horský klub Lesná a Lyžařský klub Jirkov.

Jedna z řady pietních akcí k 71. výročí osvobození Československa se koná v neděli v 10:30 hodin v Údlicích. Na náměstí u této příležitosti vystoupí pěvecký sbor Zvony naděje.

Kulturní servis na týden najdete ZDE.