Víkend na přelomu září a října rozhodně nudu nepřinese. Už v pátek v Jirkově odstartuje jubilejní festival sborů. Sobota nabídne například pandí křtiny, open air koncert na Hřebíkárně a poslední den „nádražního" festivalu Cumbajšpíl.

Mezinárodní soutěžní festival sborového zpěvu v oblasti populární hudby známý jako Jirkovský Písňovar se letos koná již po desáté. Program rozvržený do tří dnů nabízí vedle soutěžní části také semináře a workshopy. Zahájení se odehraje tradičně v pátek na zámku Červený Hrádek. Jako první v 19:00 hodin vystoupí domácí pořádající sbor Ventilky ZUŠ Jirkov.

KONCERT VÍTĚZŮ

Písňovar i letos nabídne hodně zajímavého. „V pátek například zazpívá loňský vítěz Intonic Praha, nebo trojnásobný vítěz Písňovaru Oktet Praha," řekl Chomutovskému deníku hlavní pořadatel akce Luboš Hána. Festival pokračuje v sobotu soutěžní částí. V dopoledním bloku od 10:00 hodin a v odpoledním od 14:00 hodin na zámku Červený Hrádek předvedou své umění soutěžní sbory. Na soutěžní část naváže v 16:30 program na nádvoří. Vystoupí Pavel Houfek a skupina To Vymyslíme, Jakub Kacer a spol. a Sborympiáda. V 19:00 hodin dojde k vyhlášení výsledků a večer uzavře v 21:00 hodin společenský večer.

KOSTELNÍ A KAPLIČKA

Poslední den Písňovaru zahájí v 10:00 hodin na Červeném Hrádku seminář. Zpívat se bude až odpoledne. Ve 13:00 hodin v Jirkově v Kostelní ulici v 15:00 hodin v Atriu v Chomutově a ve 17:00 hodin v kapličce na Jindřišské.

PANDÍ KŘTINY

Sobotní Den zvířat v podkrušnohorském zooparku v Chomutově přiláká především rodiny s dětmi. Křtiny pandích dvojčat se zde neodehrávají zas tak často. „Pozvali jsme také chomutovské hasiče protože ohnivé pandí lišky s nimi nepřímo souvisí," sdělila mluvčí zooparku Martina Pelcová. Návštěvníci akce se mohou těšit na program ve kterém vystoupí Michal Šeps a Tewahedo MoM. Dojde i na pohádky Divadla Uličník, nebo hudebně taneční vystoupení TARATIBU,. Připraveny jsou různé soutěže pro děti, Indiánská vesnička, Cevyk s workshopem pro děti a sokolníci. Začátek je ve 13:00 hodin.

ROCK FOLK ELEKTRO

Z trochu jiného soudku je poslední letošní hudební festival pod širým nebem. Ten se koná už od 15:00 hodin na Hřebíkárně. Vystoupí kapely Visací zámek revival, Synové výčepu, Doctor P.P., a Totální nasazení. O docela jiné hudbě bude poslední den festivalu Cumbajšpíl v Chomutově.

Na hlavním vlakovém nádraží od 20:00 hodin zahrají například v Berlíně žijící Fiordmoss. Nabídnou mix folku a ambientní elektronické hudby. vedle nich to bude ještě dynamická taneční formace z Lipska, The Sonic Boom Foundation.