V sobotu 31. října se uskuteční v kadaňském domě Střelnice finále soutěže Miss královské Kadaně. Porotci vyberou nejhezčí dívku z deseti finalistek.


Program začíná v sedm hodin večer a konec je naplánovaný až na dvě hodiny ráno. Celý večer bude moderovat Petr Stehlík (Píďan) a Jirka Formánek z Evropy 2. Hlavním hostem bude mistr a obdivovatel ženské krásy Jan Saudek se svou partnerkou Pavlou Hodkovou.
Od šatů k plavkám


Děvčata čeká na pódium soutěžní klasika – na úvod se divákům i porotě představí ve večerních šatech, pak se budou snažit zaujmout ve volné disciplíně, kde se bude zřejmě hodně zpívat a tančit. Vtip a šarm mohou předvést při následných rozhovorech s moderátory a na závěr odhalí své křivky při promenádě v plavkách.


Kromě klasických korunek krásy bude jedné z dívek udělen i titul Miss Média, o které spolurozhodovali také čtenáři webu Chomutovského deníku.


Většina dívek je z chomutovského okresu, jen dvě jsou přespolní. Nejstarší soutěžící je 21 let, nejmladším patnáct.


Program a porota


Během večera vystoupí mistři světa 2009 v Disko Dance z taneční školy Beethoven DC EXE, známá hudební skupina X-left To Die a další. V porotě usedne starosta Kadaně Jiří Kulhánek, majitel Car Service Jan Krchník, moderátor a zpěvák Aleš Lehký, česká vícemiss 2005 Michaela Štoudková, šéfredaktor motoristických titulů Stratosfera a další významní hosté a zástupci partnerů soutěže.


Finálový večírek bude pokračovat až do dvou hodin ráno, kdy vystoupí například divoký dívčí band The Apples nebo Děda Mládek Illegal Band.


Lístky na finálový galavečer jsou již vyprodané.


Jediná v okrese


Miss královské Kadaně je jedinou pravidelnou soutěží krásy, která se na Chomutovsku koná. V minulosti se jeden ročník soutěže o nejkrásnější dívku uspořádal i v Jirkově, ale byl první a poslední.


Přitom krásných dívek je v okrese nespočet. Dokazují to nejen profily současných finalistek, ale i úspěchy krásek v celorepublikových soutěžích. V poslední soutěži Miss ČR získala například Klášterečanda Kristýna Rabštejnková titul Miss silueta.

Finalistky

Andrea Čabounová, Chomutov
Andrea Dundrová, Kadaň
Diana Nevečeřalová, Kadaň
Jana Šimáčková, Roudnice
Kristina Mostová, Chomutov
Marcela Gunázerová, Kadaň
Nikola Hovorková, Kadaň
Simona Vlková, Kadaň
Veronika Kalinová, Klášterec n. O.
Jana Zajícová, Žatec

Autoři: P. Gavdunová, J. Dušek