PÁTEK

Multižánrový festival Otevřeno v Chomutově

Kdy: od pátku 7. června do 25. června

Kde: různá místa po celém Chomutově

Proč přijít: Otevřeno je multižánrový festival v Chomutově, který letos slaví 20 let. Seznámíte se se směsí nejrůznějších hudebních žánrů, navštívíte řadu pódií na nejrůznějších místech a netradičních divadel pro náročné. Již tento pátek 7. června na vás čeká přednáška herce a architekta Davida Vávry na téma Odvážná architektura. Ta se koná ve vestibulu bývalých městských lázní. Dále se můžete těšit na volné taneční vystoupení muzikálu Rebelové. To zinscenovali studenti ZUŠ v Chomutově a konat se bude v městském parku. Více informací o programu naleznete na www.otevrenochomutov.cz.

Fotografie Davida Vávry, herce a architekta.Fotografie Davida Vávry, herce a architekta.Zdroj: Otevřeno Chomutov

Hřebejkárna

Kdy: v pátek 7. června

Kde: Hřebíkárna Chomutov

Proč přijít: V pátek 7. června proběhne další ročník punk rockového festivalu Hřebejkárna v areálu Hřebíkárna v Chomutově. Návštěvníci se mohou těšit například na kapely E!E, Znouzecnost, Totální nasazení, Sticx. Dilemma in Cinema, Volant. Festival otevírá své brány od 17 hodin. Více informací naleznete na www.hrebikarna.cz.

Noc kostelů

Kdy: v pátek 7. června

Kde: kostely po Chomutovsku

Za kolik: zdarma

Proč přijít: Noc kostelů je každoročně pořádaná akce, která umožňuje veřejnosti setkat se blíže s křesťanstvím. Během pátečních večerních hodin se návštěvníkům zpřístupní některé kostely různých církví, ve kterých se konají zdarma koncerty, komentované prohlídky, workshopy nebo divadelní představení. Seznam kostelů na Chomutovsku naleznete na www.nockostelu.cz.

Chomutov

Leták na akci Noc kostelů v Chomutově.Leták na akci Noc kostelů v Chomutově.Zdroj: Město Chomutov

Kostel svaté Kateřiny na náměstí 1. máje v Chomutově, kde od 18:00 hodin vystoupí smíšený pěvecký sbor Hlahol a od 21:00 hodin máte možnost se účastnit prohlídky kostela při svíčkách s výkladem o historii.

Dalším kostelem, který ožije v rámci Nocí kostelů je kostel Nanebevzetí Panny Marie, kde se též uskuteční pěvecké vystoupení sboru Hlahol, také mše svatá a další zajímavý program, který zjistíte celý zde: https://www.nockostelu.cz/kostel/1253/.

Jako poslední se v Chomutově otevře kostel svatého Ignace z Loyoly, kde zazní od 18:30 hodin koncert žáků ze třídy dechových nástrojů Základní umělecké školy T. G. Masaryka Chomutov a také si můžete přijít poslechnout smíšený pěvecký sbor Gymnázia Chomutov COMODO doplněný o sboristy Pěveckého sboru VENTILKY ZUŠ Jirkov.

Kadaň

Leták na akci Noc kostelů v Kadani.Leták na akci Noc kostelů v Kadani.Zdroj: Město Kadaň

Od 19 hodin zahájí noc kostelů vyzvánění kadaňských zvonů

Kostel Zvěstování Panny Marie a Čtrnácti svatých Pomocníků:

Zahájení a duchovní slovo otce Josefa Čermáka

Hudební vystoupení Smíšeného pěveckého sboru ProRadost

Hudební vystoupení Dětského sboru DoNoty

Živé srdce na Mírovém náměstí

Kostel Povýšení sv. Kříže:

Pěvecké vystoupení Dua di Fiori

Hudební vystoupení hudebního klubu RanDáL

Společná píseň všech sborů a účinkujících

Živý průvod svící do kostela Svaté Rodiny

Kostel Svaté Rodiny:

Pěvecké vystoupení Kadaň zpívá

Pěvecké vystoupení Egerie

Kaple Růžencového bratrstva:

Výstava grafik P. Jana Hrubého

Závěrečná modlitba a požehnání obyvatelům města Kadaně

SOBOTA

Charitativní akce Beruška letí do nebes

Kdy: sobota 8. června

Kde: Letní kino Klášterec nad Ohří

Za kolik: 100 Kč dospělý, děti vstup dobrovolný

Proč přijít: V letním kině v Klášterci nad Ohří proběhne charitativní akce s názvem Beruška letí do nebes. Těšit se můžete na bohatý program pro děti - skákací hrady, soutěže, divadelní představení a taneční představení. Z kapel se představí místní rockové kapely Torro G, Black Ewe nebo Optimic. Celá akce se koná z charitativního důvodu a výtěžek z akce půjde na pomoc dvěma chlapcům Kubíčkovi a Tomáškovi, kteří trpí spinální svalovou atrofií a spastickou diparézou.

Leták akce Beruška letí do nebes.Leták akce Beruška letí do nebes.Zdroj: Radek Krhoun

Monster Meeting

Kdy: v sobotu 8. června

Kde: Chomutov, Přemyslova 4752

Za kolik: 345 - 990 Kč

Proč přijít: V sobotu se mohou nadšenci rockové hudby těšit na exkluzivní koncertní projekt Monster Meeting. Hlavní hvězdou celé akce je kapela DYMYTRY s novým zpěvákem Václavem Noidem Bártou, která vystoupí společně s kapelou TRAKTOR. Oblíbené rockové a metalové hity doplní společné písně, vzájemné hostování, strhující efekty a speciální scéna. Unikátnímu hudebnímu i audiovizuálnímu zážitku v podobě propojení headlinerů budou předcházet speciální hosté ARAKAIN a ALKEHOL. Více informací o akci naleznete na www.monster-meeting.cz.

Leták na akci Monster Meeting.Leták na akci Monster Meeting.Zdroj: Monster Meeting

Kadaňský mír

Kdy: v sobotu 8. června

Kde: Františkánská zahrada Kadaň

Za kolik: 100 Kč/ 50 Kč

Proč přijít: Kadaňský mír je významná církevně-politická událost z dob reformace, jejímž výsledkem byla mírová smlouva podepsaná roku 1534 králem Ferdinandem I. Habsburským, kardinálem Albrechtem Braniborským, saským kurfiřtem Johannem Fridrichem a saským vévodou Georgem Bradatým. Návštěvníci budou svědky kostýmované "hostiny" účastníků mírového jednání v 10, 12, 14 a 16 hodin. Součástí doprovodného programu budou vystoupení souborů dobové hudby, tanečnic a stylové občerstvení. Na akci zároveň navazuje doprovodná výstava. Více informací naleznete na www.kultura-kadan.cz.

Program akce Kadaňský mír.Program akce Kadaňský mír.Zdroj: Kultura Kadaň

NEDĚLE

Víkend otevřených zahrad: Čaj a poezie

Kdy: v neděli 9. června

Kde: Františkánská zahrada Kadaň

Za kolik: 50 Kč

Proč přijít: Víkend otevřených zahrad je svátkem zahrad, který vznikl v roce 1998 ve Velké Británii. Cílem je informovanost a povědomí lidí o zahradním umění, zahradní architektuře, parcích a zahradách. Letos se do něj zapojí i zahrady Františkánského kláštera v Kadani. Přijďte v neděli 9. června od 14 hodin do Františkánské zahrady na čaj a poezii. Více informací naleznete na www.kultura-kadan.cz.

Leták na akci Čaj a poezie.Leták na akci Čaj a poezie.Zdroj: Kultura Kadaň

Tipy na akce na Mostecku:

12. ročník závodu dračích lodí StarColor Cup

Kdy: 7. a 8. června od 9 do 18 hodin

Kde: Matylda, Most

Proč přijít: Dvoudenní festival sportu a zábavy se závody školních a hlavních posádek na 200 m, bagrpark, kolotoče, kulturní program. Posílení dopravy MHD.

Komořanské dětské hry

Kdy: sobota 8. června od 10 do 18 hodin

Kde: Matylda, Most

Za kolik: vstup zdarma

Proč přijít: Den plný zábavy s pestrým programem, který vás i vaše děti zaručeně pobaví a vytvoří nezapomenutelné zážitky. Program: kapela Mouchy, hudební show Áňa, Pó a

pes a Pája Dance School Animation Show, ukázky techniky hasičů, fotokoutek, model teplárny a teplárenské hry, odpočinková zóna, výtvarné dílničky, skákací hrad a další. Celým dnem bude provázet moderátor Lukáš Budai.

Tipy na akce Lounsko a Žatecko

Dobrodění

Kdy: sobota 8. června od 14.00
Kde: Restaurace Stromovka, Louny
Za kolik: minimální příspěvek 80 korun, děti vstup volný


Proč přijít: Proběhne již 17. ročník lounského Dobrodění. Na odpoledne je připraven program pro děti, v podvečer (17.30) vystoupí Divadlo Koštice a hudební večer, který začíná v 19.30, zajistí skupiny Sick of Reality, Mrakoplaš a spolupořádající Paralet.

Sraz aut MiniCooper na Lounsku

Kdy: sobota 8. června
Kde: kemp Peruc, Zelené náměstí v Lounech
Za kolik: zdarma


Proč přijít: Třináctý sraz Mini Cooperů. Spanilá jízda 10.30 – 11.00, trasa Peruc - Louny, 11.00 - 13.00 přehlídka vozů na Zeleném náměstí v Lounech.