Svátek se původně slavil v den jarní rovnodennosti, kdy se vítal příchod jara. V moderním pojetí však Den Země upozorňuje především na dopady civilizace na životní prostředí. Proto není náhodou, že se střediskem tohoto ekologického svátku v Chomutově stal Podkrušnohorský zoopark, který k jeho příležitosti připravil zábavné a poučné odpoledne.

Hlavní hvězdou Dne Země je Jaroslav Uhlíř, který vystoupí v 15 hodin v dětské zoo. Je autorem celé řady dnes již zlidovělých hitů, které v mnohém případě vyprávějí právě o životě, lásce ke zvířatům a o souznění s přírodou.Program začíná oficiálně ve 14 hodin, vyžití ale najdete v zooparku po celý den. Třeba krmení krmení tuleňů, makaků nebo nedávno probuzených medvědů.

Studánka, ilustrační foto.
Tip Deníku: Otevírání studánek na Chomutovsku

Od samotných ošetřovatelů se dozvíte zajímavosti ze života tuleňů a makaků, o jejich stravovacích návycích a životě ve volné přírodě. Od jedné hodiny pak bude zahájen velikonoční program na statku domácích zvířat, kde už jsou připraveny pohádky pro nejmenší návštěvníky, ukázky činnosti folklórního souboru nebo živá kapela. Vyzkoušet si můžete také zdobení kraslic různými technikami po vzoru tradic předchozích generací.

Petra Klímová