Klášterecký zámek láká návštěvníky po celý rok na zajímavé výstavy, hudební akce a sváteční tržiště. Neméně zajímavý je ale i rozlehlý park, který k zámku náleží. O jeho krásách a zajímavostech seznámí blíže návštěvníky komentované prohlídky. Ta nejbližší se koná v neděli 21. července. „Tentokrát Vás pan Kroupa provede především Stibalovo okruhem,“ prozrazuje Martina Cajthamlová z kláštereckého turistického centra.

Trasa vede od zámku k železničnímu mostu. Sraz účastníků je v 16 hodin u zámecké kašny. Cena vstupenky je třicet korun, děti do dvanácti let neplatí. Vstupenky zakoupíte v turistickém informačním centru pod radnicí nejpozději půl hodiny před prohlídkou. Koupi vstupenky nepodceňujte, kapacita prohlídky je dvacet míst a většinou bývají obsazené.

Zpěvačka Jana Koubková.
Tip Deníku: Ataky Jany Koubkové v Kadani

Zámecký park, upravený později v přírodně krajinářském, anglickém, stylu, založil Michael Osvald Thun ve druhé polovině 17. století. Areál parku několikrát vyhořel. V roce 1856 nechal Osvald Thun park zvětšit o romantická zákoutí kolem řeky. Ve druhé polovině 19. století se původní středoevropské dřeviny parku začaly doplňovat stále více exotickými raritami.

Celý park získal naučný podtext a má ho dodnes. Názvy dřevin jsou uvedené na tabulkách. V zámeckém parku také narazíte na paví rodinku.