PÁTEK

Marie Rottrová Galakoncert

Kdy: v pátek 21. června

Kde: letní kino Chomutov

Za kolik: 890/990/1090 korun

Proč přijít: První dáma českého soulu, ostravská rodačka, skvělá zpěvačka, pianistka, skladatelka připravila skvělé Galakoncerty. Můžete se těšit na takové hudební klenoty z jejího repertoáru jako jsou například Lásko voníš deštěm, Ten vůz už jel, Skořápky ořechů, Markétka, Zřejmě letos nikde nejsou kytky, S tím bláznem si nic nezačínej.

close Leták na galakoncert Marie Rottrové. info Zdroj: Město Chomutov zoom_in Leták na galakoncert Marie Rottrové.

Krušnohorské sochařské sympozium

Kdy: od pátku 21. června

Kde: v zámeckém parku v Klášterci nad Ohří

Za kolik: zdarma

Proč přijít: Tématem sochařského sympozia ve dřevě Paměť krajiny je pro rok 2024 Minulost a budoucnost. Cílem sympozia je ukázat dřevo jako plnohodnotný sochařský materiál, který je možné aktualizovat o nové významy a konotace. Vidět práci sochaře a zrod uměleckého díla takzvaně v přímém přenosu, umožňuje divákům být umění blíže a vytváří tak hluboké předpoklady pro vnímání umění obecně. V průběhu sympozia budou probíhat v pracovní dny výtvarné edukativní programy pro školní skupiny. O víkendu budou připraveny programy pro širokou veřejnost.

Combatball 4 Summer classic

Kdy: v pátek 21. června

Kde: letní fotbalový stadion v Chomutově

Za kolik: 250 korun

Proč přijít: Strhující sportovní show s hvězdným obsazením poprvé pod otevřeným nebem. Combatball je spojení toho nejlepšího z wrestlingu, basketbalu a rugby. Celá akce má benefiční podtext, tak přijďte spojit příjemné s užitečným a pomoci dětem, které sice mají těžký životní příběh, ale také obrovské srdce válečníka.

close Leták na Combatball Summer Classic. info Zdroj: Město Chomutov zoom_in Leták na Combatball Summer Classic.

SOBOTA

Festival Obnaženi

Kdy: od soboty 22. června

Kde: kostel sv. Kateřiny

Proč přijít: VJka, animátorka, vizuální umělkyně a lektorka Linda Arbanová bude letošním výtvarným hostem festivalu Obnaženi. V sobotu 22. června v 18h bude festival zahájen její video instalací Oslava, kterou vytvoří pro prostor kostela sv. Kateřiny v Chomutově. Zde bude k vidění do 10. srpna.

Tanec, film i WWW. Začíná jubilejní ročník festivalu Obnažení

Revival show v Klášterci

Kdy: v sobotu 22. června

Kde: Letní kino v Klášterci nad Ohří

Za kolik: 350/420 korun

Proč přijít: Jedinečný letní revivalový mejdan pod širým nebem s muzikou, kterou máte rádi. Na show vystoupí kapely: Guns N' Roses -Tribute Czech Republic, Deep Purple – Blockbuster tribute.

close Leták na Revival show v Klášterci. info Zdroj: Město Klášterec nad Ohří zoom_in Leták na Revival show v Klášterci.

Vysmáté léto

Kdy: v sobotu 22. června

Kde: plácek pod hradbami v Kadani

Za kolik: 1 100 korun

Proč přijít: Nenechte si ujít letošní nadupanej výroční 20. ročník Vysmátého léta. Těšit se můžete na interprety, jako je Ben Cristovao, Annabelle, Emmu Smetana & Jordana Haje, Ektora, Kontrafakt a další.

close Leták na festival Vysmáté léto. info Zdroj: Město Kadaň zoom_in Leták na festival Vysmáté léto.

Oslavy 150 let od založení Sboru dobrovolných hasičů v Jirkově

Kdy: v sobotu 22. června

Kde: náměstí dr. Beneše

close Leták na oslavy 150 let od založení sboru dobrovolných hasičů v Jirkově. info Zdroj: Město Jirkov zoom_in Leták na oslavy 150 let od založení sboru dobrovolných hasičů v Jirkově.

Veteránská vozidla v Klášterci

Kdy: v sobotu 22. června

Kde: před zámkem v Klášterci nad Ohří

Proč přijít: V sobotu 22. června kolem 11:00 máte možnost uvidět na třicítku historických vozidel zaparkovaných před zámkem. Patří německým turistům, kteří se rozhodli své opečovávané veterány provětrat na výletě do Klášterce nad Ohří, kde se chystají navštívit zámek a muzeum hodin.

Tip na víkend Chomutovsko 22. června

NEDĚLE

Den Dětí v Droužkovicích

Kdy: v neděli 23. června

Kde: areál Droužkovického koupaliště

Proč přijít: V neděli 23. června proběhne velká oslava dne dětí v areálu Droužkovického koupaliště. Odpoledne plné zábavy a soutěží pro děti. Těšit se mohou na bohatý program. Setkání s hokejisty z Pirátů Chomutov, horolezeckou stěnu, aquazorbing, surf simulátor, malování na obličej, planetarium, tvůrčí dílničky, ukázka policie ČR, skákací hrady.

close Den Dětí v Droužkovicích. info Zdroj: Droužkovice zoom_in Den Dětí v Droužkovicích.

Mohlo by vás zajímat: AmFík v Kadani čeká přestavba za miliony. Dřevo se rozpadá

Amfík na kadaňském nábřeží čeká přestavba. | Video: Deník/ Miroslava Šebestová