Po jedenácté hostí Chomutov multižánrový festival Otevřeno, na němž už tradičně představí svou tvorbu věhlasní i méně známí reprezentanti tuzemské hudební scény a také amatérské i profesionální divadelní či taneční soubory. Letos se diváci mohou těšit od 30. května do 7. června na kapely Mňága a Žďorp, Tatatabojs či rockovou legendu Vladimíra Mišíka. Z divadelních a tanečních představení jistě zaujme vystoupení členů souboru Teatr Novogo Fronta.

Umělci se budou střídat na třech scénách: na centrálním náměstí, v rekreačním centru Hřebíkárna či v městském parku u divadla. „Podrobný program včetně časů vystoupení jsme zveřejnili pro Hřebíkárnu, termíny koncertů a představení na náměstí a v parku upřesníme v příštím týdnu,“ uvedla Pavlína Skopová ze společnosti Kultura a sport Chomutov.

Hřebíkárna nabídne zázemí v prvních třech dnech přehlídky, tedy 30, května až 1. června. Úvodní vystoupení obstará Red Dwarf Band, jazzový orchestr Základní umělecké školy Jirkov. Na pódiu jej vystřídá kadaňská rocková kapela Next Company. Následovat bude pop rocková mostecká skupina Selective Mute a pražské folk-rockové uskupení Hromosvod. Závěr prvního dne festivalu bude patřit populární partě muzikantů z Valašského Meziříčí Mňága a Žďorp s frontmanem Petrem Fialou.

Vyvrcholení následujícího dne bude v režii nestora tuzemské rockové scény Vladimíra Mišíka, jehož do Chomutova doprovodí kapela Etc.

Diváci se mohou v sobotu těšit také na kapely Kapakabanos, Blues No More, Uširváč, revival hudební skupiny Hudba Praha Jasná Páka, Schodiště či Cuprum.

Součástí festivalu i Rodinné zápolení

V první červnový den bude rekreační areál Hřebíkárna patřit rodinám s dětmi. Sejdou se při pokračování zábavního soutěžního seriálu Rodinné zápolení, který bude zasvěcen oslavám Mezinárodního dne dětí.

Třídenní přestávka

Po třídenní přestávce festival pokračuje 5. června na náměstí 1. máje tanečním vystoupením žáků Základní umělecké školy Chomutov.

Tatabojs a proslulé divadlo

Následující den zahrají v parku u divadla pražští Tatabojs, vystoupí zde i proslulé divadelně-taneční uskupení Teatr Novogo Fronta. Kultovní soubor připravil pod vedením své umělecké šéfky Iriny Andreevy novou premiéru. Projekt Too Close To The Sun se zaobírá otázkou, zda je talent a láska k umění pro umělce darem nebo prokletím.

Kaiser tentokrát zazpívá

Závěrečný den přehlídky sobota 7. června nabídne mimo jiné vystoupení písničkářky Dáši Vokaté, která na pódium přizve herce Oldřicha Kaisera. Komik známý zejména ve dvojici s Jiřím Lábusem se tak tentokrát představí v poněkud nezvyklé roli.