Dvacet akcí

Poslední říjnový víkend, v jehož závěru se už přihlásí listopad, si ale přijdou na své zájemci o aktivní odpočinek a relaxaci z celého regionu napříč všemi generacemi. Pořadatelé pro ně totiž připravili na dvacet kulturních, společenských a zábavních akcí. Nechybějí ani nedělní pohádky pro nejmenší.

Cumbajšpíl

Už podvanácté uspořádá v Chomutově občanské sdružení Kuprospěchu česko-německý nezávislý hudební festival Cumbajšpíl. Organizátoři se zaměřují na netradiční atmosférická místa. V souladu s touto ideou tak přehlídku letos hostí již podruhé chomutovské hlavní vlakové nádraží. Dvoudenní festival začíná dnes, vyvrcholí pak 30. října. Diváci se mohou těšit na skupinu Vanessa, kontroverzní legendu temné elektroniky, alternativně rockovou kapelu Kill the dandies! či experimentální projekt Ježíš táhne na Berlín.

Domeček seniorem

Chomutovský dům dětí a mládeže Domeček slaví pětašedesáté výročí svého založení. Při té příležitosti začíná dnes v 10:00 v jeho prostorách retrospektivní výstava.

Melody Makers

Oblíbený zpěvák a herec Ondřej Havelka zavítá dnes do kadaňského Orfea. Se svým orchestrem Melody Makers se zabývá autentickou interpretací populární hudby období raného a vrcholného swingu od počátku let třicátých až k raným létům čtyřicátým. Pestrý repertoár zahrnuje atraktivní skladby širokého žánrového spektra, sweet and hot, od hollywoodských muzikálů až po vrcholná čísla swingových big-bandů. Stylizace koncertního show sleduje ve všech detailech typické dobové způsoby, počínaje kostýmy a účesy interpretů a celkovou režií konče. Kapela hraje po celém světě, kde je také velmi oblíbená. V Kadani jde o premiérové vystoupení. Koncert začíná ve 20:00 hodin.

Ukončení sezony

S turistickou a kulturní sezonou se v sobotu rozloučí v Jirkově. Na centrálním náměstí Dr. E. Beneše se v 08:00 hodin sejdou účastníci pochodu a cyklistické vyjížďky. Pěší turisty čeká trasa v délce 19 kilometrů do Strupčic a zpět. Vyjížďka na kolech je náročnější, měří 75 kilometrů. Jednu cestu na start v Moldavě na Teplicku sveze účastníky zdarma cyklobus.

Výlov rybníku

Slavnostní symbolické ukončení kulturní sezony se uskuteční v areálu zámku Červený hrádek a je spojeno s výlovem zámeckého rybníku a možností zakoupit si vylovené ryby. Výlov začíná už v 07:30 hodin, doprovodný program i prodej ryb a rybích specialit pak od 09:00 hodin. Vystoupí dixieland Brassband či country kapela Lochness. Ve 14:00 hodin organizátoři zahájí výstavu kostiček Lego, od 16:30 hodin zájemci mohou absolvovat procházku strašidelným lesem za svitu loučí. Pro děti bude připravena pohádková stezka a řada her a soutěží.

AG Flek

V chomutovské Hřebíkárně vystoupí v sobotu od 19:00 hodin skupina AG Flek. Legenda tuzemské folk-rockové scény koncertuje od roku 1977. Prosadila se v letech 1978 až 1981 na festivalu Porta. V 90. letech skupina spolupracovala s Hradišťanem.

Podrobný program akcí na víkend i příští týden najdete ZDE.