Důkazem je i nastávající víkend. Jednotlivci i rodiny s dětmi se mohou zapojit do řady aktivit.

Kam se vydat

Souměstí Bärenstein / Vejprty zve zájemce z obou stran hranice na stavění soch z ledu. Na letišti mezi obcemi Březno a Droužkovice zorganizovala skupina přátel pouštění lampionů spojené se sbírkou na podporu léčby leukémie. Druhým letošním setkáním pokračuje už tradiční a oblíbené Rodinné zápolení, Koza Róza zve tentokrát děti a jejich rodiče do SD Arény na maškarní bál na bruslích. Novinkou pro návštěvníky Podkrušnohorského zooparku jsou večerní procházky po expozicích a výbězích, a to s odborným výkladem průvodce.

Lampiony a charita

Už v pátek 14. února vzlétnou nad Březno a Droužkovice lampiony, a to jako symbol solidarity a pomoci. Skupina přátel kolem Rostislava Vošického svolává na sociální síti Facebook lidi dobré vůle k podpoře léčby leukémie. Akce Lampióny štěstí pro boj proti leukémii spočívá v prodeji lampionů štěstí po padesáti korunách za kus a v jejich hromadném vypuštění lampiónů štěstí. Uskuteční se v 18:00 hod na letišti nad obcemi Březno a Droužkovice. „Vybrané peníze z prodeje lampiónů štěstí zašleme na účet Ústavu hematologie a krevní transfúze v Praze, který se zaměřuje na léčbu leukémie a dalších nemocí krve. Máme povolení vedení obce Droužkovice, které letiště patří. Uvědomíme samozřejmě i hasiče. Věříme ale, že žádný problém s lampiony nenastane. Úmyslně jsme vybrali místo, které obklopují pole a louky. Takže i kdyby některý lampion vychýlil ze směru poryv větru, požár by hrozit neměl," uvedl Vošický.

Večerní procházky

Ve stejný den jen o půl hodiny později bude mít premiéru večerní procházka po chomutovském Podkrušnohorském zooparku. V pátek 14. února v 18:30 se zájemci mohou shromáždit u vstupní pokladny ze směru od Kamencového jezera. „Vyzvedne je průvodce, který při devadesátiminutové prohlídce ukáže, co dělají zvířata po setmění. Exkurzi doplní o spoustu zajímavých informací. Dospělí zaplatí 50 korun, děti pak 30 korun," upřesnila mluvčí zooparku Martina Pelcová. Večerní procházky po zooparku se zasvěceným výkladem pak budou následovat každý pátek ve stejném čase.

Sochy z ledu

V sobotu 15. února se okolí hraničního přechodu mezi Vejprty a saským Bärensteinem promění v ledové království. Rádio 1 MDR a Spolkové země Sasko a Durynsko zorganizovali pod názvem Zimní pohádka stavění soch z ledu, do něhož se může zapojit každý bez ohledu na národnost, věk či pohlaví. Skulptury budou amatérští sochaři tvořit od 10:00 do 14:00 hodin, na své si ale přijdou i ti nejmenší. Pořadatelé pro ně připravili dětský animační program zahrnující klouzání, hledání pokladu či stavění figur ze sněhu. Komu bude zima, může se ohřát na výstavě paličkování v budově infocentra. Řidiči musejí počítat s tím, hraniční přechod bude od pátku až do pondělního poledne auty neprůjezdný.

Veselé bambule

Další sobotní zábavu i šanci něčemu novému se naučit v sobotu nabízí i Podkrušnohorský zoopark. Ve statku Stará Ves se zájemci pod vedením lektora mohou naučit vyrábět bambule z vlny. Akce nazvaná Veselé bambule aneb hrátky s vlnou začíná 15. února ve 14:00 hodin.

Maškarní bál

Závěr víkendu obstará druhé letošní setkání v rámci Rodinného zápolení. Město zve rodiny s dětmi tentokrát do chomutovské SD Arény. V neděli 16. února od 15:00 do 18:00 hodin ledová plocha zimního stadionu bude vyhrazena maškarnímu bálu na bruslích nazvanému Ples princů a princezen. Děti se samozřejmě mohou těšit na také na své kamarády, maskoty Rodinného zápolení, Kozu Rózu a jejího brášku Rozmarýnka. Čeká  je ale  i řada soutěží a v 17:00 hodin vyhlášení nejlepší masky.