PÓDIUM

10.00 - 10.45
Totál Vokál
I ze základních potravin se dá vytvořit lahodná pochoutka, dodáme-li její připravě patřičné množství frisson. Je-li touto tajnou ingrediencí šest různě kořeněných hlasů a ta správná dávka humoru, vznikne opravdová delikatesa.

11.35 - 12.35
Buty
v hudbě této skupiny se mísí velké množství hudebních stylů. Každé z alb se od předešlého výrazně odlišuje. Zakládajícími členy této severomoravské partičky jsou Radek Pastrňák a Richard Kroczek. Do podvědomí se kapela dostala především skladbami „František", „Nad stádem koní", či „Mám jednu ruku dlouhou".

13.15 - 14.15
Michal Prokop & Frasmus Five
v čele s Michalem Prokopem se řadí mezi jednu z nejvýznamnějších skupin české rockové historie.

15.00 - 16.00
Znouzecnost
svérázný mix punku, undergroundu, folku, garážového rocku, šansonu i lehce archetypálního primitivismu, vycházející především z tradičního písničkářství. Na alternativní nebo spíše klubové scéně vydrželi 30 let.

16.45 - 17.45
Bára Poláková
česká herečka a zpěvačka, která ztvárnila českou političku Kristýnu Kočí v divadelní hře „Blonďatá bestie". Spolu s Davidem Kollerem se podílela na protestsongu nazvaném Sami (jsme v prdeli), který byl složen pro politický kabaret „Blonďatá bestie II" a „Blonďatá bestie vrací úder", a jenž reflektuje české politické korupční kauzy. V listopadu 2015 vydala své první album, ke kterému vyšel singl „Nafrněná" s klipem, album obsahuje i její první známý song „Kráva".

18.30 - 19.30
Krausberry
legendární blues-rocková skupina v čele s charismatickým Martinem Krausem, jemuž se díky jeho neustálému pohybu na pódiu, začalo říkat „český Mick Jagger." Svůj skvělý vyřvaný vokál perfektně doplňuje pološílenou mimikou a pódiovou gymnastikou.

20.20 - 21.35
Tata/ Bojs
kapela z pražské Hanspaulky vznikla v roce 1988 a na svém kontě má řadu úspěšných alb. Poslední (devátá) deska, která vyšla minulý rok se jmenuje A/B.

21.45 - 22.00
Ardor Viridis
nezapomenutelná světelná show, žonglérský workshop

SCÉNA - OKRASNÁ ZAHRADA

10.45 - 11.35
Lachtaní divadlo
Síla Lachtaního divadla Honzy Kovaříka spočívá mimo jiné v důsledném prozkoumávání různých divadelních forem. Kromě klasické činohry se soubor do hloubky věnuje baletu, muzikálu, výrazovému tanci, dramatickým zpěvohrám, satiře, grotesce a má na kontě i tzv. film na divadle, dedikovaný jako pocta westernovým klasikům. Lachtani se nevyhýbají ani žádným mezižánrovým přesahům.

14.20 - 15.50
Miloslav Stingl, přednáška „sex v pěti dílech světa"
český cestovatel, spisovatel, etnograf, který osobně poznal řadu řadu domorodých kultur a zpracoval své zážitky v četných knihách. Je čestným náčelníkem indiánského kmene Kickapoo.

16.00 - 17.00
Krátké a úderné divadlo - „Punk není mrkev"
Krátké úderné divadlo je divadelní soubor z Liberce. Divadlo vzniklo v roce 1993 na Střední umělecké škole v Liberci z recese před vánoční besídkou. Představení Krátkého úderného divadla „Punk není mrkev" nepatří mezi „řadová". Jde o jakousi kompilaci toho nejlepšího, co KUD za celou dobu své existence divákům nabídlo.

17.50 - 19.00
Josef Rauvolf, přednáška „David Bowie, muž mnoha umění a tváří"
český překladatel a publicista, který vystudoval Filosofickou fakultu Univerzity Karlovy, poté pracoval jako domovník a překládal texty pro samizdat. Za svůj život přeložil řadu knih zejména z okruhu beatnické literatury (Kerouac, Bukowski, Burroughs). Podílel se na natáčení řady televizních pořadů. Byl šéfredaktorem české mutace časopisu Rolling Stone, redaktorem časopisu Instinkt, publikoval v řadě jiných médií. Na pARTy ve FRANTIŠKÁNU bude s přednáškou „David Bowie, muž mnoha umění a tváří".

19.30 - 20.20
Čoko Voko
„Jsme od roku 2006 nejsyrovější a nejznámější z hudebně nenadaných kapel v Brně," píše Čoko Voko. „Hráli jsme už mj. na učilišti, v Roxy, v notářství, na Flédě (pozn. klub v Brně pětkrát), na dědových narozkách, v Dobrém ránu s ČT a na party pro delikventy jen u Vás ne. A pokud ano, tak by to stálo za zopakování." Přesně tak! Proto se po loňském velkém úspěchu Čoko Voko opět vrací na pARTy ve FRANTIŠKÁNU.

10.00 - 22.00
Putovní výstava fotografií Filipa Topola a Psích vojáků
V červnu 2013 se uzavřela dráha hudební skupiny Psí vojáci. Filip Topol zemřel. Pohřeb a následný koncert Sbohem a řetěz navštívily tisíce lidí. Hudební publikum, stejně jako generační souputníci Psích vojáků, umělci, lidí kolem skupiny, ale i hudební fanoušci si uvědomili, že to není jen konec Psích vojáků, ale že se dokonala celá jedna hudební kapitola.