Pokud máte rádi vážnou hudbu, milujete operu nebo jen chcete vyzkoušet zajímavý zážitek, rýsuje se vám zajímavá možnost. Kadaňské Kulturní zařízení pořádá zájezd na slavnou Picciniho operu Bohéma, kterou hraje pražská Státní opera.

Zmíněná opera je jedním z vrcholných děl Giacoma Pucciniho (dále třeba Manon Lescaut, Tosca a Madama Butterfly). Dojemný příběh o lásce básníka Rudolfa k něžné Mimi, které není dopřáno dlouhého života, a o přátelství čtyř mladých umělců na Montmartru byl pro operu ideálním námětem.

Opera měla premiéru 1. 2. 1896 v Teatro Regio v Turínu pod taktovkou Artura Toscaniniho. Zdánlivá lehkost díla oproti tehdy vládnoucímu wagnerismu zmátla jak obecenstvo, tak kritiku, a premiéra byla přijata jen s malým nadšením. O dva měsíce později v Palermu však již měla obrovský úspěch. Puccini zde tak jako později v Madama Butterfly či Turandot prokázal mistrovství v hudebním vystižení místního koloritu; Claude Debussy prý prohlásil, že nepoznal nikoho, kdo by lépe hudebně popsal Paříž té doby než Puccini.

Nastudování Bohémy v nápadité a vkusné režii Ondřeje Havelky bylo nominováno na Inscenaci roku 2008 v tradiční anketě Divadelních novin, Christina Vasileva a Svatopluk Sem byli pak nominováni na cenu Thálie 2008 za ztvárnění rolí Mimi a Marcella.

Opera je nastudována v italském originále a v představení jsou použity české a anglické titulky.

Vy si můžete jízdenku i vstupenku zamluvit za výhodnou cenu v kadaňských kulturních zařízení případně objednat online na webu www.kultura-kadan.cz.

Kolik zaplatíte, kdy se vrátíte?Cena zájezdu zahrnuje vstupné na operu a jízdné do Prahy i zpět, drobné na metro s sebou!
1. cenové pásmo přízemí: 599 Kč (běžná cena vstupenky: 880 Kč)
2. cenové pásmo 2. balkon: 399 Kč (běžná cena vstupenky: 490 Kč)
Odjezd: 16.00 z náměstí od radnice
Délka představení: 2 hodiny 15 minut, 1 přestávka
Příjezd: kolem půlnoci.